یادداشت نکاتی از انتخابات ۱۴۰۰ که نباید مغفول بماند ابوالفضل نوروززاده شیخ تیجان ؛ یارى از تبار بِلال .. دکتر عباس خامه یار لزوم استفاده از حق مشارکت در تعیین سرنوشت محسن اسماعیلی

شگفتی یورو ۲۰۲۰ یک غول دیگر را قربانی کرد


انگلیس ۲ آلمان صفر | سه‌شیر انتقام ۵۵سال را یکجا گرفت / حذف ژرمن‌ها و پایان عصر لو

بعد از فرانسه و پرتغال، آلمان سومین غول گروه مرگ جام ملت‌های اروپا هم به زانو در آمد و طعمه شگفتی های یورو ۲۰۲۰ شد. جامی که گرچه میزبان مشخصی ندارد اما با نفوذ انگلیس، می‌توان شیرهای ملکه را میزبان این دوره معرفی کرد.

فوتونیوز


علی یونسی: همه مسئولین از نفوذ موساد در بخش‌های مختلف کشور نگران باشند/قالیباف در پاسخ به تذکر یک نماینده: حقوق کارگران سکوهای نفتی افزایش پیدا می‌کند

علی یونسی: ۱۰ سال اخیر متأسفانه نفوذ موساد در بخش های مختلف کشور به حدی است که جا دارد همه مسئولین جمهوری اسلامی برای جان خودشان نگران باشند. متأسفانه سازمان های امنیتی و اطلاعاتی به جای اینکه آنها را شناسایی کنند به جان خودی ها افتاده اند.

بسته ویدیویی «تابناک»


زبیگنیف برژینسکی معمار طالبان / آموزش تیراندازی به نوه‌های صدام حسین! / عربستان تروریست‌ها را این گونه تامین می‌کند / خاطراتی از یک زندان مخفی سیا / ده خودرو کمیاب جهان

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

وزیر بهداشت خبر داد:


مجوز مصرف اضطراری واکسن «پاستوکووک» صادر شد

واکسن «پاستوکووک» که محصول مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران است، بعد از آنکه در فاز سوم مطالعات بالینی با تزریق به حدود ۴۴ هزار نفر در کوبا و ۲۴ هزار نفر در ایران تحت بررسی قرار گرفت و نتائج موفقات آمیزی به دنبال داشت، به عنوان دومین واکسن ملی، اجازه مصرف اضطراری در کشورمان را دریافت کرد.

کیوسک بین الملل تابناک


نشست شورای امنیت برای مقابله با تهدیدات سایبری جهان/ حمله موشکی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه/ درخواست العامری از الکاظمی برای اخراج فوری نظامیان آمریکا از عراق/ بیانیه کاخ سفید درباره دیدار ضدایرانی بایدن و رئیس رژیم صهیونیستی

نشست شورای امنیت برای مقابله با تهدیدات سایبری جهان، حمله موشکی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه، درخواست العامری از الکاظمی برای اخراج فوری نظامیان آمریکا از عراق، بیانیه کاخ سفید درباره دیدار ضدایرانی بایدن و رئیس رژیم صهیونیستی و هشدار آمریکا درباره سفر شهروندانش به روسیه از مهم ترین خبرها و رویدادهای بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

چند وزیر اولی به دولت سیزدهم راه می‌یایند؟


تازه‌ترین گمانه زنی‌ها از ترکیب کابینه ابراهیم رییسی؛ تمرکز روی وزارتخانه‌های مرتبط با اقتصاد و معیشت مردم

به نظر می‌رسد، سیدابراهیم رییسی در کنار به کارگیری چهره‌های نام آشنا و صاحب تجربه در چند وزارتخانه کلیدی، نگاهی ویژه به حضور چهره‌های جدید، اما با کارنامه در کابینه خود دارد تا شعار دولت فراجناحی و جوان در گام دوم انقلاب نیز تحقق یابد. وزارتخانه‌های نفت، اقتصاد، نیرو، صمت و امورخارجه، در کنار پست معاون اولی و رییس بانک مرکزی تعیین کننده هستند.


شفافیت در انتظار مدارس غیردولتی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کلیات طرحی را تصویب کردند که هدف آن ساماندهی و شفافیت در مدارس غیردولتی است.

موج پنجم کرونا از راه رسید


وضعیت قرمز در ۶۳ شهر کشورمان/ قرمز شدن «تهران» قطعی است

بر اساس آخرین نقشه رنگ بندی کرونایی در کشورمان، شاهد گسترش مناطق قرمز از جنوب به مرکز و شمال کشور هستیم تا جایی که بر اساس اطلاعیه امروز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، شمار شهرهای قرمز از ۳۲ شهر به ۶۳ شهر رسیده و به رغم اضافه شدن ۳۱ شهر نارنجی به شهرهای قرمز، بر شمار شهرهای نارنجی نیز افزوده شده است.


از مرغدار تا دامدار، همه از بازار آشفته نهاده می‌نالند/ علت مرغ چند نرخی در بازار چیست؟

این روز‌ها دوباره التهاب به بازار مرغ بازگشته است و در برخی از شهر‌ها خبر‌هایی مبنی بر سهمیه بندی مرغ به گوش می‌رسد. قیمت مرغ نیز رو به افزایش بوده و هم اکنون در برخی مناطق حدود ۵ هزار تومان گرانتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد. ریشه گرانی مرغ چیست و چه نهادی سرمنشا این وضعیت است؟


آخرین آمار کرونا در ایران تا هشتم تیر/ ۱۴۲ بیمار دیگر چشم از جهان فروبستند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۵ میلیون و ۹۰۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۱۷۶ تن از ایشان وخیم است.

پیمانه اقتصادی


تورم کالا‌های وارداتی در سال ۹۹ دو برابر شد/ ۴ عامل اصلی افزایش قیمت مواد غذایی/ فنر قیمت شیر و مرغ در دولت بعد خواهد پرید؟ / بانک مرکزی چقدر پول از بانک‌ها جمع کرد؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سهام عدالت چقدر شد؟ دلایل خوش‌بینی بازار سرمایه؟ بورس از دولت آینده چه انتظاراتی دارد؟ اسکناس آمریکایی در سقف ۷۰روزه قرار گرفت، کاهش ثبت علامت تجاری به حداکثر ۴۵ روز و راه‌اندازی قرارداد‌های آتی واحد‌های صندوق طلا را در بر دارد.

آخرین تحولات خاورمیانه


نشست گروه‌های مقاومت عراق برای پاسخ به حملات آمریکا / پیام پهپاد هفت هزار کیلومتری ایران به تل آویو از دیدگاه رسانه اسرائیلی/ آماده باش سفارت و پایگاه های آمریکا در عراق/ واکنش بایدن به حمله آمریکا علیه نیروهای حشدالشعبی

نشست گروه‌های مقاومت عراق برای پاسخ به حملات آمریکا، پیام پهپاد هفت هزار کیلومتری ایران به تل آویو از دیدگاه رسانه اسرائیلی، آماده باش سفارت و پایگاه‌های آمریکا در عراق، واکنش بایدن به حمله آمریکا علیه نیرو‌های حشدالشعبی و کشته شدن ۵ سرباز ترکیه به دست پ. ک. ک  از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

دو هزار و پانصد و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»


پیش بینی فائزه هاشمی از آینده سیاسی روحانی / طعنه سنگین دهباشی به همتی؛ از زدن زیر میز تا دستمال کشیدن روی میز! / توصیه علی مطهری به حدادعادل در مورد دولت رئیسی

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: کنایه روزنامه جمهوری اسلامی به حدادعادل / جریان اصلاحات نیاز به خون و نگاه تازه‌ای دارد / محمدعلی ابطحی: هر چه می‌توانید کمک کنید دولت فعلی برجام را به نتیجه برساند و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.


آشنایی با چند برداشت نادرست پیرامون حضانت

موضوع حضانت فرزند در قوانینی از جمله قانون مدنی و قانون حمایت خانواده مصوب ۹۱ به روشنی ذکر a ده است؛ لیکن هنوز عده‌ای تصوراتی غلط در موضوع حضانت فرزند مشترک دارند که البته یکی از مهم‌ترین دلایل آن آثار سینمایی و تلویزیونی است که هنوز باور و تلقی‌هایی اشتباه را به مخاطب القا می‌کنند.

مرور روزنامه‌های سه شنبه هشتم تیر


مدعی‌العموم و مرگ خبرنگاران و سربازمعلمان / وین در انتظار تصمیم‌های دشوار / بهشتی هرگز مجذوب قدرت نشد

فضای مجازی در برزخ فیلترینگ مجلس، سیاست خارجی در دولت رئیسی، آماده‌باش پایتخت در برابر موج پنجم کرونا، تهاجم بی‌پروای بایدن به نیرو‌های مسلح عراق، وعده اصلاح حقوق به کارگران معترض، عملکرد شورای نگهبان و روابط بین‌الملل، دو روی سکه ثبات اقتصادی و تحریم، کابینه سیزدهم؛ شگفت‌انگیز یا قابل پیش‌بینی؟ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

شب جادویی جام ملت‌های اروپا با ۱۴ گل در دو بازی حذفی


حذف قهرمان و نایب‌قهرمان جام‌جهانی در یورو۲۰۲۰ / قطع آواز خروس‌های فرانسه توسط سوئیس و خروج کرواسی از جام در دوئل ۸ گله با اسپانیا

فوتبال هر چه زیبایی داشت، در دو بازی امشب جام ملت‌های اروپا به نمایش گذاشت. قطع شدن صدای خروس‌ها مدعی اول فتح یورو و صدرنشین گروه مرگ مقابل سوئیس تیم سوم گروه مقدماتی… بارها تغییر نتیجه در بازی اسپانیا و کرواسی با ثبت نتیجه ۵ بر ۳ در میدان!

فوتو نیوز


طعنه حسام الدین آشنا به حامیان طالبان در ایران / تذکر «نمکی» به «جهانپور» درباره توییت جنجالی

حسام الدین آشنا مشاور پیشین ریاست جمهوری در توییتی به حمایت برخی طالبان واکنش نشان داد. حسام الدین آشنا، مشاور پیشین رییس جمهوری در توییتر نوشت: ‏طالبان در افغانستان تغییر کرده‌اند یا برخی در ایران به تنظیمات اصلی بازگشته‌اند؟


بازآفرینی سینمایی فاجعه معدن کاری شیلی در «۳۳ نفر»

هرچند این اثر ارزش یک بار دیدن را دارد، می‌توانست به مراتب بهتر از آنچه شاهدش هستیم ساخته شود و با توجه به بار دراماتیک داستان، ظرفیت بالقوه‌ای تبدیل شدن به یک شاهکار را داشت.

بسته ویدیویی «تابناک»


شیر و یوزپلنگ‌های پسر صدام حسین / تصاویر کمیاب از نبرد استراسبورگ / آلمان پس از شکست در جنگ جهانی دوم / دادگاه نظامی اعضای حزب توده

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

تابناک اقتصادی بررسی کرد


رشد دوباره قیمت مسکن در پایان بهار/ برنامه دولت آینده برای بازار آشفته مسکن چیست؟

آمار‌های جدید بانک مرکزی در حوزه مسکن بیانگر آن است که قیمت متوسط هر مترمربع مسکن در شهر تهران در خرداد ماه سال جاری در مقایسه با اردیبهشت ماه رشد ۳ درصدی را داشته است؛ حال دولت تدبیر و امید تا کمتر از دو ماه دیگر جای خود را به دولت جدید خواهد داد.

کیوسک بین الملل تابناک


آزمایش موشک قاره پیمای جدید روسیه / نامه سناتورهای آمریکایی به بایدن برای تحریم چین / جلسه شورای ملی عراق درباره حمله آمریکا و هدف گیری دکل‌های برق / آغاز رزمایش بزرگ ناتو در دریای سیاه و واکنش روسیه

آزمایش موشک قاره پیمای جدید روسیه، نامه سناتور‌های آمریکایی به بایدن برای تحریم چین، جلسه شورای ملی عراق درباره حمله آمریکا و هدف گیری دکل‌های برق، آغاز رزمایش بزرگ ناتو در دریای سیاه و واکنش روسیه و تمدید قرارداد مشارکت راهبردی دو کشور روسیه و چین، از جمله مهمترین خبرها، رویداد‌ها و تحولات بین الملل در ۲۴ساعت گذشته بوده اند.


فرو ریختن ۴ ستون استقلال وکیل در طرح «اصلاح برخی از مقررات حوزه وکالت»

هفته پیش، طرح اصلاح برخی قوانین وکالت در مجلس اعلام وصول شد. اگر مفاد طرحی که به تازگی در مجلس اعلام وصول شده، همان باشد که آقای دلیگانی در فروردین ماه منتشر کرد، در صورت تصویب و در پیوند با تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری، ساختار و کارکرد استقلال وکیل را در نظام حقوقی ما از بین خواهد برد

رهبر انقلاب در دیدار رئیس و مسئولان دستگاه قضا


مشکلات معیشتی، احراز صلاحیت‌ها و کرونا هم مانع حماسه‌آفرینی مردم در انتخابات نشد/ حرکت رئیسی در قوه‌ی قضائیه جهادی و شبانه‌روزی بود/ با برخی تصمیمات شورای نگهبان درباره احراز صلاحیت‌ها موافق نبودم

آثار خوبی هم داشت و مهمترین اثر این حرکت همین بود که امید مردم به قوه‌ی قضائیه را زنده کرد، احیاء کرد، مردم را به قوه‌ی قضائیه خوش بین کرد. ما شکایت های مردم را از دستگاه های مختلف دریافت می کنیم، خیلی تفاوت هست بین آن قبل از این دو سال و اندی با بعد از این دو سال و اندی در نظرات مردم. امید و اطمینان به قوه را زنده کرد.


آخرین آمار کرونا در ایران تا هفتم تیر/ ۱۴۰ بیمار دیگر چشم از جهان فروبستند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۵ میلیون و ۸۰۴ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۱۸۵ تن از ایشان وخیم است.

آخرین تحولات خاورمیانه


بیانیه پایانی نشست سران عراق، اردن و مصر در بغداد/ هشدار درباره مرگ دسته جمعی میلیون‌ها کودک یمنی/ کشته و زخمی شدن ۳۰۳ تن از اعضای طالبان/ حملات توپخانه‌ای ارتش ترکیه به شمال عراق

بیانیه پایانی نشست سران عراق، اردن و مصر در بغداد، هشدار درباره مرگ دست جمعی میلیون‌ها کودک یمنی، کشته و زخمی شدن ۳۰۳ تن از اعضای طالبان، حملات توپخانه‌ای ارتش ترکیه به شمال عراق و حمله موشکی به نیروگاه سامرای عراق، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

پیمانه اقتصادی


کسب و کار جدید؛ کرایه ۴۰۰ هزار تومانی کارت ملی برای خرید دلار/ رکورد عرضه اولیه سهام شرکت‌های چینی در آمریکا/ چرا خریداران خودرو عقب نشسته‌اند؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس در ایستگاه سومین روز هفته، ارزش سهام عدالت چه تغییری کرد؟ سهام آسیا اقیانوسیه افت کردند، هر کسی بسته به وجدان خود، یک قیمت برای مرغ دارد، روسیه برای محافظت از بازار داخلی بر صادرات فلزات تعرفه بست و توقف رکوردشکنی نفت را در بر دارد.

مرور روزنامه‌های دوشنبه هفتم تیرماه


ساماندهی به سبک کره‌شمالی / دولت چگونه می‌تواند پیشران پیشرفت شود؟ / بهشتی سیاستمدار متفاوت

چرا کارگران نفتی معترض اند؟ «غنی» در واشگنتن، جولان «طالبان» در افغانستان، جولان کرونا در سیستان و بلوچستان حمله به نمکی در مجلس، آشفتگی واکسیناسیون در ایران تمام می‌شود؟ از باستی‌هیلز تا گورخوابی، گزارش یک تحریف مجازی، سیلاب در خانه اصلاح‌طلبان، راز تلخ کیفیت اتوبوس‌ها، ائتلاف‌های خیالی عربی و پایان مذاکره، وقت تصمیم گیری از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده اند.

دو هزار و پانصد و هشتمین بسته ویژه خبری «تابناک»


واکنش کلانتری به بازتاب رسانه‌ای رفتار عجیبش؛ همیشه همین‌ طوری می‌نشینم! / ذوالنوری: نیکزاد با نمایندگان تماس گرفته بود که به من رای ندهند / بهزاد فراهانی: برای حل مشکل گلشیفته با خاتمی و موسوی تماس گرفتم

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند صادقی: حاکمیت کاهش آرا را جدی بگیرد / بیژن نوباوه سه ویژگی وزرای کابینه رئیسی را برشمرد /ناصر ایمانی: سرنوشت اصلاحات، تلخ‌تر از نهضت آزادی می‌شود.

و … رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.


«هفته قوه قضاییه» و یادآوری مهمترین وظایف این قوه برای پشتیبانی از‏ حقوق‏ عامه مردم

هفتم تیر ۱۳۶۰ سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از اعضای حزب جمهوری، روزی که در تاریخ ایران ماندگارایران اسلامی به پاس معمار اصلی قانون اساسی و اولین رئیس قوه قضاییه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نام روز قوه قضاییه ثبت شد.

بیشترین جست و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته


مشکل خرید اینترنت همراه اول در صدر جست و جو‌های کاربران/ حواشی سریال «حکم رشد» سعید نعمت الله را ترند کرد/ ترند شدن یک فیلم بخاطر استوری جنجالی نوید محمدزاده/دوپینگ؛ نگرانی این روز‌های دوستداران ورزش قهرمانی

در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «ادموند بزیک»، «سعید نعمت الله»، «مشکل خرید بسته همراه اول»، «نماز ذی القعده»، «بدون تاریخ بدون امضا» و… از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

فوتو نیوز


عیسی کلانتری: اتوبوس خبرنگاران VIP بود؛ رییس‌جمهور هم می‌آمد، از آن استفاده می‌شد!  رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس: عذرخواهی چیزی از عیسی کلانتری کم نمی‌کند

سمیه رفیعی: در حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران دو خون ریخته شده و این ماجرا اتفاق کمی نیست و یک عذرخواهی ساده چیزی از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کم نمی‌کند. اعزام خبرنگاران از سوی ستاد احیای دریاچه ارومیه، نمایش تبلیغاتی بود. حادثه اتفاق افتاده با همه تلخی‌هایی که داشت، انگیزه فراکسیون محیط زیست مجلس برای تحقیق و تفحص از عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه را بیشتر کرد.

بسته ویدیویی «تابناک»


حمله اسرائیل به ناو آمریکایی یو‌اس‌اس لیبرتی / مستی مداوم مردی که شوروی را نابود کرد / شعرخوانی احمدشاه مسعود / چگونه فریدمن و پینوشه، آلنده را سرنگون کردند؟

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

تاملی بر تغییرات احتمالی کنکور از ۱۴۰۲


«حذف کنکور» را فراموش کرده و منتظر تغییراتی متفاوت باشید!

اما بشنوید از مصوبه دوم شورای عالی انقلاب فرهنگی که بر اساس آن، قرار است کنکور سراسری مختص دروس تخصصی باشد؛ تصمیمی که معنای آن حذف دروس عمومی از کنکور خواهد بود و مجال بهتری برای قیاس داوطلبان در کنکور فراهم می‌آورد که یکی از اهداف اصلی برگزاری کنکور بوده که فراموش شده است، با این یادآوری که رشته‌های تحصیلی در مدارس کشورمان بسیار محدود است و…

کیوسک بین الملل تابناک


کشف اسناد محرمانه وزارت دفاع انگلیس در یک ایستگاه اتوبوس / نشست سه‌جانبه سران عراق، مصر و اردن در بغداد/ امضای توافقنامه نظامی میان روسیه و قطر/ دیدار وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با بلینکن درباره ایران

کشف اسناد محرمانه وزارت دفاع انگلیس در یک ایستگاه اتوبوس، نشست سه‌جانبه سران عراق، مصر و اردن در بغداد، امضای توافقنامه نظامی میان روسیه و قطر، دیدار وزیر خارجه رژیم صهیونیستی با بلینکن درباره ایران و توافق مصر و قطر برای حل اختلافات دوجانبه از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.


قاضی القضات جدید یک چهره نام آشنا/ کار ریاست محسنی اژه‌ای در قوه قضائیه تمام شد؟!

او پیش از این نیز مسئولیت‌های دادستانی دادگاه ویژه روحانیت، وزارت اطلاعات در دولت نهم، دادستانی کل کشور، معاون اولی قوه قضائیه و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده داشته و علاوه بر تحصیلات حوزوی، دارای مدرک دکترای حقوق بین‌الملل خصوصی است.

تابناک اقتصادی بررسی می‌کند


نرخ بیکاری هدف گذاری شده در پایان ۱۴۰۰ / نگاه دولت آینده به اشتغال چیست؟

دولت تدبیر و امید در حالی در کمتر از دو ماه دیگر دولت را تحویل خواهد داد که نرخ بیکاری در سال گذشته ۹.۶ درصد گزارش شده است. این نرخ حدود یک درصد با نرخ بیکاری هدف گذاری شده در قانون برنامه ششم توسعه برای سال ۱۴۰۰ فاصله دارد. دولت آینده برای ایجاد اشتغال بیشتر چه راهکاری می‌تواند دنبال کند؟


مجلس از دولت رئیسی چه تصوری دارد؟

کمتر از چهل روز دیگر به پایان عمر دولت حسن روحانی و آغاز ریاست‌جمهوری سید ابراهیم رییسی مانده، دولتی که انتظارات بیشماری پیش رویش است. مهمترین آن بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مردمی است که در روزگار بی رحم شیوع کرونا هم ترس حفظ جان دارند و هم نگران پر کردن سفره‌های خالی شان هستند.


مجلس به دنبال تقویت ابزار نظارتی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرحی موافقت کردند که در صورت تصویب نهایی و اجرای آن، دستگاه‌های اجرایی، مکلف به پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی به شکل مکتوب می‌شوند.


آخرین آمار کرونا در ایران تا ششم تیر/ ۱۳۴ بیمار دیگر جان باختند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۵ میلیون و ۷۰۹ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۹ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۱۹۰ تن از ایشان وخیم است.


واکسن «نورا» رونمایی شد؛ واکسنی نوترکیب علیه کرونا، محصول سپاه پاسداران/ نمکی: به زودی می‌توانیم واکسن صادر کرده یا هدیه دهیم

آیین رونمایی از واکسن کرونای «نورا» سپاه با حضور وزیر بهداشت، فرمانده‌کل سپاه، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و جمعی از فرماندهان و مسئولین در دانشگاه علوم پزشکی بقیهالله برگزار شد. رونمایی از واکسنی که محصول پزشکان، متخصصان و پژوهشگران بخش تحقیقات و پژوهش بیمارستان بقیه الله (عج)، با مشارکت محققان دانشگاه امام حسین (ع) است.

پیمانه اقتصادی


سبزپوشی بورس؛ پیشنهاد کارشناسان به سهامداران/ درجا زدن قیمت‌ها خودرو در بازار/ چه تعداد خانه خالی به سازمان مالیاتی معرفی شد؟ / قیمت بیتکوین نصف می‌شود؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سهام عدالت چقدر شد؟، احراز هویت ۱۰۰ هزار سهامدار در سامانه سجام، آخرین مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی، لیر ترکیه هر روز کم ارزش‌تر از دیروز، مالیات عایدی سرمایه شامل بسیاری از اقشار مردم نخواهد شد و روز آرام دلار در بازار جهانی را در بر دارد.

دو هزار و پانصد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»


واکنش جهانگیری به اظهارات اهانت آمیز جهانپور / افشاگری جدید داوری درباره احمدی نژاد و محسنی اژه‌ای / بگومگوی قاضی‌زاده هاشمی و سلیمی نمین بالا گرفت

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند علم الهدی: «شورای ائتلاف» [اصولگرایان]دعوت من را لبیک گفتند / واکنش قاضی‌زاده هاشمی به برداشت‌هایی که از مصاحبه اخیرش شد / صوفی: ممکن است نهاد اجماع‌ساز با فروپاشی مواجه شود و رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.

آخرین تحولات خاورمیانه


جدال آمریکا و روسیه برسر گذرگاه های مرزی سوریه در شورای امنیت/ تشکیل کمیته بین‌المللی برای لغو مجازات اعدام در کشورهای عربی/ پاسخ سفارت ایران در بیروت به اظهارات سفیر آمریکا/ تهدید طالبان علیه آمریکا

جدال آمریکا و روسیه برسر گذرگاه‌های مرزی سوریه در شورای امنیت، تشکیل کمیته بین‌المللی برای لغو مجازات اعدام در کشور‌های عربی، پاسخ سفارت ایران در بیروت به اظهارات سفیر آمریکا، تهدید طالبان علیه آمریکا و هدف قرار گرفتن کاروان لجستیک آمریکایی در عراق، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.


قانون در برابر وعده‌های دروغین نامزد‌های انتخابات‌ها چه تدابیری اندیشیده است؟

بنا بر قانون، نامزد‌های ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی شهر و روستا، حق و فرصت دارند تا از طریق برنامه‌های تبلیغاتی، اهداف خود را با توجه به توانایی، تجربه و دانش خود نسبت به جلب نظر مردم برای اعطای رأی مثبت به آنان قانع کنند؛ اما پرسش مطرح این است که نامزد‌ها برای برنامه‌های تبلیغاتی، باید واقع گرایی را مبنای جلب اعتماد مردم قرار دهند یا دروغ گرایی را؟

مرور روزنامه‌های یکشنبه ششم تیر


رأی شما کو؟! / اولین دستور، احیای برجام / فیلترینگ و مقبولیت قوانین

تکلیف قیمت بلیت هواپیما چه می‌شود؟ یک سهمیه غیر منتظره برای بدمینتون ایران، «بهشت» در تسخیر «بهارستان»، دولت سیزدهم اصولگرا یا فراجریانی؟ باقری کنی یک گام تا وزارت خارجه؟ عواقب عذرخواهی نکردن مسئولین از مردم، موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات برخی محکومان و جولان غیرقانونی هزار صرافی مجازی، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده اند.


سرزمین آواره‌ها، داستان خانه به‌ دوش‌های آمریکایی

این اثر روایتی از زندگی زن آواره آمریکایی است که پس از بسته‌ شدن معدن‌های گچ کنگلومرا و مرگ همسرش، اوضاعش عوض می‌شود و شیوهٔ زندگی‌اش هم شکل دیگری به خود می‌گیرد؛ فیلمی قابل تامل که البته بهترین فیلم سال نیست.

بسته ویدیویی «تابناک»


زندگی خصوصی امام خمینی بدون روتوش / بازجویی ابراهیم یزدی از سپهبد رحیمی / جزئیات شلاق زدن سینماگران ایران / نحوه مومیایی کردن اجساد به روش مدرن و باستانی

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.


رونمایی از واکسن «اسپوتنیک وی» تولید ایران / نمونه نهایی برای تایید کیفی به مسکو ارسال شده است

طرف روسی به شدت در عمل به قرارداد تاخیر نشان داده تا جایی که هنوز نیمی از دو میلیون دوز خریداری شده در قرارداد نخست هم به کشورمان تحویل نداده است؛ موضوعی که به باور سفیر کشورمان در روسیه که مذاکره با آن‌ها در خصوص خرید واکسن را به انجام رسانده هم قابل قبول نیست، ولی از آنجایی که واکسن روسی متقاضیان بسیاری در جهان دارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *