یادداشت ضرورت پوست اندازی مدیریتی در دولت سیزدهم دکتر کیومرث یزدان پناه درو نکاتی از انتخابات ۱۴۰۰ که نباید مغفول بماند ابوالفضل نوروززاده شیخ تیجان ؛ یارى از تبار بِلال .. دکتر عباس خامه یار

فوتو نیوز


نیروهای آمریکایی، پایگاه بگرام افغانستان را پس از بیست سال ترک کردند/امام جمعه کرج: رژه حشدالشعبی آمریکا را خوار کرد

یکی از خبرنگاران امنیت ملی آمریکا در شبکه خبری فاکس نیوز گزارش کرد، نیرو‌های آمریکایی، پایگاه هوایی بگرام در افغانستان را که بزرگترین پایگاه مورد استفاده از سوی ایالات متحده در این کشور بود، همزمان با خروج از این کشور ترک کرده‌اند. دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا وعده داده که خروج نیرو‌های این کشور از افغانستان تا یازدهم سپتامبر سال جاری میلادی پایان می‌یابد و به این ترتیب، این کشور به جنگی بیست ساله در افغانستان پایان می‌دهد.

کیوسک بین الملل تابناک


آغاز زیردریایی‌های روسیه در آب‌های قطب شمال / حمله گسترده سایبری ارتش روسیه به آمریکا و انگلیس / مخالفت ارتش پاکستان با واگذاری پایگاه نظامی به آمریکا / برگزاری رزمایش مشترک نظامی ژاپن و آمریکا

آغاز زیردریایی‌های روسیه در آب‌های قطب شمال، حمله گسترده سایبری ارتش روسیه به آمریکا و انگلیس، مخالفت ارتش پاکستان با واگذاری پایگاه نظامی به آمریکا، برگزاری رزمایش مشترک نظامی ژاپن و آمریکا و خروج تمامی نیرو‌های آمریکایی از پایگاه بگرام از جمله مهمترین خبرها، رویداد‌ها و تحولات بین الملل در ۲۴ساعت گذشته بوده اند.  

آخرین تحولات خاورمیانه


هشدار مشاور ولیعهد ابوظبی نسبت به آینده امارات/ اجماع گروه‌های فلسطینی بر مقابله همه جانبه با اسرائیل/ دیدار فرستاده ویژه پوتین با بشار اسد/ ممنوعیت سفر شهروندان امارات به چهارده کشور

هشدار مشاور ولیعهد ابوظبی نسبت به آینده امارات، اجماع گروه‌های فلسطینی بر مقابله همه جانبه با اسرائیل، دیدار فرستاده ویژه پوتین با بشار اسد، ممنوعیت سفر شهروندان امارات به چهارده کشور و استعفای رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

بسته ویدیویی «تابناک»


سفر ایرانی‌ها به ژاپن برای کار / کاروان حج حسینیه ارشاد با شریعتی و مطهری / نبرد کمونیست‌ها و ملی‌گرایان در چین / شوروی پس از مرگ استالین

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.


آخرین آمار کرونا در ایران تا ۱۱ تیر/ ۱۲۷ بیمار دیگر بدورد حیات گفتند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۶ میلیون و ۲۰۱ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۳ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۱۹۶ تن از ایشان وخیم است.

پیمانه اقتصادی


دلار کماکان می تازد/ ایران برای خرید گندم در مناقصه بین المللی شرکت کرد/ بازار ارز در هفته ای که گذشت/ آپارتمان‌های پرطرفدار در بازار ملک پایتخت

این پیمانه تیتر‌هایی همچون افزایش قیمت بلیط هواپیما غیرقانونی است، نشست اوپک پلاس به امروز موکول شد، ایران بالاترین رشد تولید فولاد خام را ثبت کرد، نماد‌های پُرتراکنش بورس کدامند؟، گرانی جهانی گاز رکورد زد و افزایش قیمت نفت در بازار‌های جهانی را در بر دارد.

دو هزار و پانصد و دوازدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»


حسینعلی شهریاری: گفتیم مرزها را ببندید، کسی گوش نکرد / جریان اصلاحات از فرصت دوری از قدرت برای بازسازی خود استفاده کند / ما خودمان به دست خودمان دولت را تقلیل درجه داده‌ایم

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: توضیح متفاوت یک نماینده درباره طرح مجلس برای فضای مجازی / تماس دفتر رییسی با مدیران برخی رسانه ها / ما خودمان به دست خودمان دولت را تقلیل درجه داده‌ایم

و… را می خوانید.

بیشترین جست و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته


اینترنت ملی چیست؛ سئوالی که کاربران از گوگل می پرسند/ خودروهای شوتی باردیگر در صدر جست و جوها قرار گرفت/ کاربران اینترنتی نگران بیماری شهرزاد کمال زاده/ کنکور چطور بود؛ پرسش کنکوری های امسال از رقبایشان

در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی، چون « خودرو شوتی چیست؟»، « بیماری شهرزاد کمال زاده»، « اینترنت ملی چیست؟»، « کنکور سراسری»، « تینا آخوندتبار»، «محسنی اژه ای» و… از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.


دیوان عالی کشور از رسیدگی به تخلفات رییس جمهور تا صدور رای وحدت رویه

تا پیش از تغییرات قانون اساسی ایران در سال ۱۳۶۸، رئیس دیوان عالی کشور در رأس شورای عالی قضایی قرار داشت و بلندپایه‌ترین مقام قوهٔ قضائیهٔ ایران بود و مستقیماً توسط رهبر پس از مشورت با قضات دیوان عالی کشور برگزیده می‌شد. همچنین، پیش از تغییرات قانون اساسی در سال ۱۳۶۸، «رئیس دیوان عالی کشور» به عنوان «رئیس قوهٔ قضائیه» دانسته می‌شد.

بسته ویدیویی «تابناک»


همه چیز درباره دونالد رامسفلد بازیگر جنگ عراق / مردی که با بالن به آلمان غربی فرار کرد / روایت خواهر دکتر حسین فاطمی از اعدامش / چگونه فریدمن و پینوشه، آلنده را سرنگون کردند؟

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.


بحران کرونا در سیستان و بلوچستان؛ آمار‌ها سه چهار برابر موج‌های قبلی!

بعد از مدت‌ها تاکید بر ورود سویه جهش یافته دلتا به کشورمان از مبدا هند، حالا می‌شود نشانه‌های شوم ورود این ویروس به کشورمان را در بسیاری از مناطق کشور دید. مناطقی از جمله شهرستان‌های استان سیستان و بلوچستان که ویروس از آن‌ها به مناطق مجاور سرایت کرده و موجب شده شمار شهر‌های قرمز کشورمان در روز‌های گذشته دو برابر شود و پیک پنجم رسما بروز و ظهور بیابد.

کیوسک بین الملل تابناک


ساخت بیش از ۱۰۰ سیلوی جدید موشک‌های بالستیک قاره پیما از سوی چین/ رزمایش همزمان نیروی دریایی روسیه و ناتو در «دریای سیاه»/ نامه ۱۱۳ سازمان حقوق بشری به بایدن درباره حملات پهپادی/ توافق روسیه و ترکیه بر سر ایجاد منطقه عاری از سلاح در ادلب/  ادعای رویترز درباره محدود کردن دسترسی بازرسان آژانس به تأسیسات نطنز

ساخت بیش از ۱۰۰ سیلوی جدید موشک‌های بالستیک قاره پیما از سوی چین، رزمایش همزمان نیروی دریایی روسیه و ناتو در «دریای سیاه»، نامه ۱۱۳ سازمان حقوق بشری به بایدن درباره حملات پهپادی، توافق روسیه و ترکیه بر سر ایجاد منطقه عاری از سلاح در ادلب و ادعای رویترز درباره محدود کردن دسترسی بازرسان آژانس به تأسیسات نطنز از مهم ترین خبرها و رویدادهای بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

جوابیه جمعیت هلال احمر به یک خبر و پاسخ «تابناک»


هلال احمر: رئیس جمعیت درخواست اقامت از امارات را نداشته/ تابناک: «از کوزه همون برون تراود که در اوست»!

در پی درج خبری با عنوان «رئیس جمعیت هلال احمر به دنبال اخذ اقامت امارات متحده عربی»، جمعیت هلال احمر کشورمان جوابیه‌ای صادر کرد که وفق قانون عینا درج می‌گردد، اما از آنجایی که جوابیه یاد شده بی شباهت به بیانیه، آن هم از نوع سیاسی نیست و ارتباط چندانی به خبر منتشر شده ندارد، پاسخ «تابناک» به آن پیوست می‌گردد.


سهامداران سهام عدالت همچنان در انتظار واریز سود سهام؛ مرحله دوم به کجا رسید؟

سود سهام عدالت برای سال ۱۳۹۸ پس از فراز و نشیب‌های فراوان، سرانجام در اواخر سال گذشته آن هم به میزان ۵۰ درصد واریز شد. برای مابقی واریزی‌ها وعده‌های گوناگونی داده شد. چه زمانی سود واریز خواهد شد و به چه میزانی واریز می‌شود؟

خبر «تابناک» تایید شد


محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضائیه منصوب شد

اهتمام جدی به مأموریت‌های دستگاه قضا در قانون اساسی و همچنین ادامه رویکرد تحولی و اجرای سند تحول موجود، گسترش فناوری‌های نوین در دستگاه قضایی، گماردن نیرو‌های کارآمد و جهادی در مسئولیت ها، ارج نهادن به خدمات قضات پاکدامن و در عین حال برخورد قاطع با تخلفات و ارتباط با متن مردم، از جمله نکات کلیدی در حکم رهبر انقلاب برای اژه‌ای است.


آخرین آمار کرونا در ایران تا دهم تیر/ ۱۲۵ بیمار دیگر بدرود حیات گفتند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۴ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۱۸۷ تن از ایشان وخیم است.

خوانده می‌شوید


کنکور ۱۴۰۰ چگونه برگزار شد؟ مشاهدات خودتان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی را با ما در میان بگذارید

امسال نیز مانند کنکور سال ۱۳۹۹ نگرانی‌های زیادی درباره شیوه برگزاری این کنکور در زمان کرونا وجود دارد؛ هم استرس‌هایی که دانش‌آموزان در این یک سال تحمل کرده‌اند و هم محدودیت‌هایی که بابت آموزش آنلاین با آن روبه رو بودند. مهم‌تر از همه، شیوه برگزاری کنکور و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان برگزاری است که بسیاری از شرکت کنندگان و خانواده‌هایشان را نگران کرده است.

حریفان تیم ملی برای راهیابی به قطر ۲۰۲۲ مشخص شد


قرعه کشی مقدماتی جام جهانی در آسیا | لبخند شانس به ایران

تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با قرعه مناسبی روبه رو شد و با کره‌جنوبی، عراق، لبنان، سوریه و امارات در یک گروه ایستاد

پیمانه اقتصادی


واکنش بازار دلار به انتصاب جدید در بانک مرکزی/ ۱۵ استان درگیر تورم بالای ۵۰ درصد/ اتفاقی که بیت کوین‌دار‌ها را شوکه کرد/ یک تغییر جدید بورسی/ ارزش سهام عدالت چقدر شد؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون پایان سبز بورس در آخرین روز هفته، گمرک اجازه ترخیص کامیون‌ها را بدهد، یارانه معیشتی تیرماه امشب واریز می‌شود، ۱۶۳ میلیون دلار در سامانه نیما معامله شد، کاهش ۱۱ درصدی ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ایران، ریزش ارز‌های دیجیتالی و رالی پرقدرت دلار در معاملات جهانی را در بر دارد.

آخرین تحولات خاورمیانه


انهدام چهار پهپاد اسرائیلی توسط حزب الله/ حمله هوایی و زمینی ترکیه به شمال عراق/ مذاکرات آمریکا و شورای همکاری خلیج‌فارس درباره امنیت گذرگاه‌های آبی/ تعطیلی بغداد و یازده استان عراق به دلیل کمبود برق

انهدام چهار پهپاد اسرائیلی توسط حزب الله، حمله هوایی و زمینی ترکیه به شمال عراق، مذاکرات آمریکا و شورای همکاری خلیج‌فارس درباره امنیت گذرگاه‌های آبی، تعطیلی بغداد و یازده استان عراق به دلیل کمبود برق و ابراز نگرانی وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از احیای برجام، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

دو هزار و پانصد و یازدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»


کوشکی: استفاده از نیروهای دولت احمدی‌نژاد تیر خلاصی بر دولت رئیسی است / انتقاد شدید رحیم پور ازغدی از روحانی / نماینده چابهار: وزیر بهداشت به جای تأمین واکسن برای کشورهای مستضعف، نگاهی به این استان بیندازد

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: هشدار میثم مطیعی به هلاکان پست و مقام / انتقاد عطریانفر از رئیس دولت اصلاحات / کسب اجازه رئیسی از رهبر انقلاب برای تمرکز بر تمهید مقدمات تشکیل دولت جدید / پیروزی همتی برای اصلاحات تهدید بود، نه فرصت و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.

مرور روزنامه‌های پنجشنبه دهم تیرماه


مسئولیت اخلاقی روحانی / برجام و کابینه تکنوکرات / چالش‌های فراروی دولت سیزدهم به روایت جوان

تمرکز برای مقدمات تشکیل دولت جدید، گره کور تامین نهاده‌های دامی، احتمال قرمز شدن پایتخت در هفته آتی، جزئیات جلسه رئیس‌جمهور منتخب با شش کاندیدای انتخابات، آرایش تازه طالبان در افغانستان، شهردار بعدی، گزینه قالیباف یا حداد عادل؟ عراق؛ در کشاکش مذهب و قومیت‌گرایی، صدور مجوز مصرف اضطراری برای دومین واکسن ایرانی کرونا و بازار‌ها در نقطه جوش، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.


تاثیر عوامل جمعیتی بر میزان جرم و جغرافیای جنایی که تا حدی زیر سؤال رفته است!

جرایم معمول در غالب شهر‌های جهان، تهدیدی جدی برای حیات، تمامیت فردی و دارایی انسان‌هاست. وقوع بیش از حد این جرایم در محیط‌های شهری با اصول مسلم نظم اجتماعی در تعارض است و ضایعات سنگین سختی و رنج انسان‌ها، به هدر رفتن منابع اقتصادی، سرخوردگی شهروندان و وخامت کلی در کیفیت زندگی را در پی دارد.

فوتو نیوز


ترقی ادعایش درباره آرای احمدی نژاد را تکرار کرد / ایلان ماسک: اینترنت ماهواره‌ای استارلینک تا یک ماه دیگر در دسترس جهان قرار می‌گیرد

شبکه ماهواره‌ای استارلینک ایلان ماسک در آستانه‌ی پخش اینترنت پرسرعت در همه جای دنیا به‌ جز مناطق قطبی است. ایلان ماسک وعده داد که استارلینک تا حدود یک ماه دیگر در اختیار نقاط مختلف جهان قرار بگیرد.  ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ در بارسلون گفت انتظار می‌رود که پوشش جهانی و پایدار برای سرویس اینترنت پرسرعت ماهواره‌ای این شرکت حدود یک ماه دیگر میسر شود.

سخنی با رئیس‌جمهور منتخب و مجلس


ترافیک سنگین از بهارستان به پاستور/ «نمایندگان انقلابی» به توصیه «یک ماه پیش» رهبری پایبند باشند/ لزوم قانون‌گذاری سخت‌گیرانه برای پشت‌ کردن به‌ رأی مردم!

برخی شنیده‌ها نیز حکایت از این دارد که برخی وکلای ملت در حال رایزنی برای گرفتن مسئولیت در دولت جدید هستند. این در صورتی است که مقام معظم رهبری در دیدار ششم خردادماه سال جاری ـ درست یک ماه پیش ـ خود با نمایندگان مجلس یازدهم «آن‌ها را به پرهیز از تلاش برای رسیدن به منصب وزارت یا پست‌های اجرایی توصیه کردند.»

بسته ویدیویی «تابناک»


تصاویر نبرد خونین اوکیناوا / ساخت دیوار برلین در بحبوحه جنگ سرد / فلسطین پیش از جنگ جهانی دوم / از شروع انقلاب رومانی تا اعدام چائوشسکو / چوگان بازی در میدان نقش جهان اصفهان

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

کیوسک بین الملل تابناک


طرح بن سلمان برای اتصال بین سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا / خروج تمامی نیرو‌های آلمان از افغانستان بعد از بیست سال| کشته شدن ۶ هزار نیروی طالبان در درگیری‌های افغانستان / درخواست ۷۳ نماینده کنگره آمریکا از بایدن برای لغو رسمی طرح معامله قرن

طرح بن سلمان برای اتصال بین سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا، خروج تمامی نیرو‌های آلمان از افغانستان بعد از ۲۰ سال، کشته شدن ۶ هزار نیروی طالبان در درگیری‌های افغانستان، درخواست ۷۳ نماینده کنگره آمریکا از بایدن برای لغو رسمی طرح “معامله قرن” و رایزنی وزرای خارجه آمریکا، فرانسه و عربستان درباره لبنان، از جمله مهمترین خبرها، رویداد‌ها و تحولات بین الملل در ۲۴ساعت گذشته بوده اند.


سند مالکیت خودرو؛ یک موضوع و دو تفسیرقانونی و چندین مشکل برای مردم!

سال هاست کشاکش خسته کننده ای بین دو دیدگاه در رابطه با موضوع سند مالکیت خودرو شکل گرفته است و افکار عمومی در تضادی که بین این دو به نظر می رسد سرگردان است؛ این که آیا سند مالکیت خودرو همان برگ سبز است یا لازم است سند مالکیت دیگری مانند گذشته در دفاتر رسمی تنظیم شود.هر روز هم خبری جدید می رسد و این دوقطبی تمام نمی شود.


آخرین آمار کرونا در ایران تا نهم تیر/ ۱۳۷ بیمار دیگر جان باختند/ مجموع واکسن‌های تزریق شده از مرز ۶ میلیون گذشت/ کاهش اندک «نرخ مرگ» در ایران

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۶ میلیون و ۳۲ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۱ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۱۸۳ تن از ایشان وخیم است.


رئیس کل جدید بانک مرکزی با حکم رئیس جمهور منصوب شد/ رؤسای کل بانک مرکزی چه کسانی بوده اند؟

پس از برکناری همتی از ریاست بانک مرکزی در روزهای ابتدایی خردادماه، امروز رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه دولت از انتصاب رئیس کل جدید بانک مرکزی خبر داد.

آینده نگری مدیران برای بعد از اتمام کار دولت


رئیس جمعیت هلال احمر به دنبال اخذ اقامت «امارات متحده عربی»!

همتی که فروردین ماه سال گذشته و پس از گذشت دوره‌ای طولانی از نابسامانی در جمعیت هلال احمر کشورمان، با حکم رییس جمهور رسما با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خداحافظی کرده و بر صندلی ریاست جمعیت هلال احمر کشورمان نشست؛ اما مدتی است با برخی اقدامات عجیب، موجبات شگفتی بسیاری را فراهم آورده و عزمش را برای شگفتی بزرگتری جزم کرده است.


روز سخت شریعتمداری!

شاید بیراهه نباشد امروز را روز سخت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نامید؛ شریعتمداری نتوانست با توضیحاتش نمایندگان را قانع کند و در یک روز، دو کارت زرد از مجلس شورای اسلامی گرفت.

پیمانه اقتصادی


وزیر اقتصاد: برخی افراد متاسفانه سهامداران را ترساندند/ وزیر راه و شهرسازی: وقت نکردم در سامانه اسکان ثبت نام کنم/ خبر خوش بولینگر برای دارندگان بیتکوین/ قیمت مسکن در آمریکا هم رکورد زد/ دلیل گرانی دوباره دلار چیست؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون تداوم روند صعودی بورس در آخرین روز هفته، فعلا سهام عدالت خود را نفروشید، قیمت نفت خام از افت بازگشت، افت قیمت طلا به پایین‌ترین سطح یازده هفته اخیر، افزایش تورم سالانه مسکن به روایت مرکز آمار، زمان واریز یارانه معیشتی و پیشتازی دلار در بازار جهانی را در بر دارد.

آخرین تحولات خاورمیانه


افتتاح سفارت اسرائیل در ابوظبی امارات / مخالفت دولت بایدن با سفر محمد بن سلمان به آمریکا/ دیدار وزرای خارجه عربستان و آمریکا با محوریت ایران/ طرح قانونگذار آمریکایی برای جلوگیری از رفع تحریم‌ها علیه ایران

افتتاح سفارت اسرائیل در ابوظبی امارات، مخالفت دولت بایدن با سفر محمد بن سلمان به آمریکا، دیدار وزرای خارجه عربستان و آمریکا با محوریت ایران، طرح قانونگذار آمریکایی برای جلوگیری از رفع تحریم‌ها علیه ایران و استعفای وزیر برق عراق به دلیل قطعی برق در استان‌های جنوبی، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.


چگونه می‎توان به شکل قانونی از زوج نفقه دریافت کرد؟

یکی از حقوقی که بعد از ازدواج در زمره حقوق مالی زوجه است و مرد مکلف است در صورت تمکین زن، آن را به وی پرداخت کند، نفقه است. نفقه از نظر لغوی یعنی تامین هزینه‎های زندگی زن و فرزند و در ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی آمده است: ….

دو هزار و پانصد و دهمین بسته ویژه خبری «تابناک»


مشکل لاریجانی را به مردم بگویید حتی اگر آبرویش برود/اعلام تعداد آرای احمدی‌‎‌نژاد در انتخابات امسال و تکذیب آن توسط وزارت کشور/ نماینده مجلس در تلویزیون: روحانی و جهانگیری به زودی محاکمه می‌شوند

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: راننده اتوبوس مقصر اصلی واژگونی اتوبوس خبرنگاران‌/ واکنش تند عباس عبدی به حدادعادل / پیگیری قضایی سوء قصد به معاون فنی گمرک در ایران و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.

بیشترین جست و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته


تعرفه خدمات پرستاری دوباره به موضوع روز تبدیل شد/ اکران فیلم درخت گردو، پیمان معادی را ترند کرد/ ماجرای فرماندار لنگرود چیست؟/ بهروز وثوقی و بابک خرمدین دوباره در کانون توجه کاربران

در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون « تعرفه گذاری خدمات پرستاری چیست؟»، « پیمان معادی»، « کرونای دلتا»، «بابک خرمدین»،  «بهروز وثوقی» و… از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

مرور روزنامه‌های چهارشنبه نهم تیرماه


تناقض تحقیر و فخر فروشی در واکسیناسیون/عملیات سفارشی و امریکای سردرگم/این ۹۰ درصد گمراه‌کننده!

زمزمه تغییر ساختار سیاسی، دلتای کرونا در چله تابستان، مانع توافق بروکراسی پارلمانی یا خباثت امریکایی؟! اصلاح‌طلبان در فاز بازسازی، تطهیر تروریست‌های نیابتی! مبارزه با فساد درون قوه قضائیه، مقابله با گرانی غیرمنطقی لبنیات، لزوم برخورد علمی با آرای باطله، جمعیت کشور در سراشیبی میانسالی و سالخوردگی و اولویت‌های بورسی دولت آینده، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

شگفتی یورو ۲۰۲۰ یک غول دیگر را قربانی کرد


انگلیس ۲ آلمان صفر | سه‌شیر انتقام ۵۵ سال را یکجا گرفت / حذف ژرمن‌ها و پایان عصر لو

پس از فرانسه و پرتغال، آلمان سومین غول گروه مرگ جام ملت‌های اروپا هم به زانو درآمد و طعمه شگفتی‌های یورو ۲۰۲۰ شد؛ جامی که هرچند میزبان مشخصی ندارد، با نفوذ انگلیس، می‌توان شیر‌های ملکه را میزبان این دوره معرفی کرد.

فوتو نیوز


علی یونسی: همه مسئولین از نفوذ موساد در بخش‌های مختلف کشور نگران باشند / قالیباف در پاسخ به تذکر یک نماینده: حقوق کارگران سکوهای نفتی افزایش پیدا می‌کند

علی یونسی: ۱۰ سال اخیر متأسفانه نفوذ موساد در بخش‌های مختلف کشور به حدی است که جا دارد، همه مسئولین جمهوری اسلامی برای جان خودشان نگران باشند. متأسفانه سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی به جای اینکه آن‌ها را شناسایی کنند به جان خودی‌ها افتاده اند.

بسته ویدیویی «تابناک»


زبیگنیف برژینسکی معمار طالبان / آموزش تیراندازی به نوه‌های صدام حسین! / عربستان تروریست‌ها را این گونه تامین می‌کند / خاطراتی از یک زندان مخفی سیا / ده خودرو کمیاب جهان

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

وزیر بهداشت خبر داد


مجوز مصرف اضطراری واکسن «پاستوکووک» صادر شد

واکسن «پاستوکووک» که محصول مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران است، بعد از آنکه در فاز سوم مطالعات بالینی با تزریق به حدود ۴۴ هزار تن در کوبا و ۲۴ هزار تن در ایران تحت بررسی قرار گرفت و نتائج موفقات آمیزی به دنبال داشت، به عنوان دومین واکسن ملی، اجازه مصرف اضطراری در کشورمان را دریافت کرد.

کیوسک بین الملل تابناک


نشست شورای امنیت برای مقابله با تهدیدات سایبری جهان/ حمله موشکی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه/ درخواست العامری از الکاظمی برای اخراج فوری نظامیان آمریکا از عراق/ بیانیه کاخ سفید درباره دیدار ضدایرانی بایدن و رئیس رژیم صهیونیستی

نشست شورای امنیت برای مقابله با تهدیدات سایبری جهان، حمله موشکی به پایگاه آمریکا در شرق سوریه، درخواست العامری از الکاظمی برای اخراج فوری نظامیان آمریکا از عراق، بیانیه کاخ سفید درباره دیدار ضدایرانی بایدن و رئیس رژیم صهیونیستی و هشدار آمریکا درباره سفر شهروندانش به روسیه، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

چند وزیر اولی به دولت سیزدهم راه می‌یایند؟


تازه‌ترین گمانه زنی‌ها از ترکیب کابینه ابراهیم رییسی؛ تمرکز روی وزارتخانه‌های مرتبط با اقتصاد و معیشت مردم

به نظر می‌رسد، سیدابراهیم رییسی در کنار به کارگیری چهره‌های نام آشنا و صاحب تجربه در چند وزارتخانه کلیدی، نگاهی ویژه به حضور چهره‌های جدید، اما با کارنامه در کابینه خود دارد تا شعار دولت فراجناحی و جوان در گام دوم انقلاب نیز تحقق یابد. وزارتخانه‌های نفت، اقتصاد، نیرو، صمت و امورخارجه، در کنار پست معاون اولی و رییس بانک مرکزی تعیین کننده هستند.


شفافیت در انتظار مدارس غیردولتی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کلیات طرحی را تصویب کردند که هدف آن ساماندهی و شفافیت در مدارس غیردولتی است.

موج پنجم کرونا از راه رسید


وضعیت قرمز در ۶۳ شهر کشورمان/ قرمز شدن «تهران» قطعی است

بر اساس آخرین نقشه رنگ بندی کرونایی در کشورمان، شاهد گسترش مناطق قرمز از جنوب به مرکز و شمال کشور هستیم تا جایی که بر اساس اطلاعیه امروز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان، شمار شهرهای قرمز از ۳۲ شهر به ۶۳ شهر رسیده و به رغم اضافه شدن ۳۱ شهر نارنجی به شهرهای قرمز، بر شمار شهرهای نارنجی نیز افزوده شده است.


از مرغدار تا دامدار، همه از بازار آشفته نهاده می‌نالند/ علت مرغ چند نرخی در بازار چیست؟

این روز‌ها دوباره التهاب به بازار مرغ بازگشته است و در برخی از شهر‌ها خبر‌هایی مبنی بر سهمیه بندی مرغ به گوش می‌رسد. قیمت مرغ نیز رو به افزایش بوده و هم اکنون در برخی مناطق حدود ۵ هزار تومان گرانتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد. ریشه گرانی مرغ چیست و چه نهادی سرمنشا این وضعیت است؟


آخرین آمار کرونا در ایران تا هشتم تیر/ ۱۴۲ بیمار دیگر چشم از جهان فروبستند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۵ میلیون و ۹۰۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۱۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۱۷۶ تن از ایشان وخیم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *