یادداشت کودتایی بر پایه فریب و وابستگی ملی حفاری را به سرنوشت نیشکر هفت تپه دچارنکنید! محمدرضا مکوندی “کلید” تدبیر دولت در “قفل” اقتصاد کشور نمی‌چرخد امیر نیک رویان

فوتونیوز:


درسی که تاج از قرارداد کی‌روش گرفته بود و نقره‌داغ شدن در قرارداد ویلموتس/وضعیت هوشیاری محمدرضا شجریان مناسب نیست/رییس جمهوری خطاب به مدیران ارشد صداوسیما : جز دولت چه کسی را اصلأ می‌توان نقد کرد؟

رییس جمهوری خطاب به مدیران ارشد صداوسیما تصریح کرد: شما از دولت نقد نکنید از چه کسی می‌خواهید نقد کنید؟ جز دولت چه کسی را اصلأ می‌توان نقد کرد؟ سخت است از قوای دیگر یا مثلاً نیروهای مسلح که باید به خاطر جایگاه‌شان، ابهت‌شان حفظ شود، نقد کنید.


جشنواره‌های فجر با داوری اما بدون نمایش آنلاین برپا شود!

شاید بتوان این جشنواره‌ها را به گونه‌ای متفاوت برگزار کرد و فرم برگزاری این رویدادها همچون فرم برگزاری جوایز هنری برای یک دوره تغییر کند و بدین ترتیب با کمترین هزینه، تداوم این رویدادها را حفظ نمود.

پیمانه اقتصادی


بورس مثبت شد؛ نگرانی ما رفتارهای هیجانی سهامداران است/ افزایش معنادار قیمت دلار در صرافی های بانکی و مجاز/ پای بورس به قیمت گذاری خودرو باز می‌شود؟ /فروش شماره تلفن ۳۲۵ هزار دلاری در چین

این پیمانه تیتر‌هایی همچون نوسان سهام آسیا اقیانوسیه با تداوم تنش‌های چین و آمریکا، قیمت جهانی طلا به افت خود ادامه داد، سکه در آستانه کانال ۱۱ میلیون تومانی قرار گرفت، رشد تقاضا در چین قیمت نفت را افزایش داد و فراخوان ۳۰ هزار مرسدس‌بنز را در بر دارد.

مهلت ۳۰روزه فدراسیون فوتبال برای پرداخت بودجه کل ورزش کشور به مربی ۶۳ روزه تیم ملی!


غرامت ۱۶۵ میلیارد تومانی ایران با حکم فیفا در پرونده ویلموتس / پول و نتیجه و آبرو را با امضای تاج به «مربی نجیب» باختیم!

وحشتناک‌ترین حکم محکومیت تاریخ ورزش ایران از سوی فیفا صادر شد و فدراسیون فوتبال ایران با امضای عجیب و پرابهام مهدی تاج ۱۶۵میلیاردتومان ناقابل که معادل یکسال بودجه ورزش کشور است را به یک مربی درجه سه اروپایی باخت! باید دید چه میزان از این حکم کابوس وار و نجومی از این مدیر پرادعا و مسببان و واسطه‌های این قرارداد گرفته می‌شود

خوانده می‌شوید


به نظر شما، مهم‌ترین دلیل سقوط شاخص کل بورس چه بود؟

بورس در پنج روز کاری متوالی با سقوط تاریخی مواجه شد و شاخص کل به محدوده یک ماه قبل بازگشت. در پنج روز اخیر، سهامداران شاهد سقوط ۱۲.۷ درصدی شاخص کل بورس و تبخیر روزانه ۱۲ میلیارد دلاری از ارزش کل بازار بودند. هرچند روند بازار امروز، تا حدودی مثبت شده است.


«تغییر کاربری اراضی»، هم جرم است و هم حقی مالکانه!

تعریف تغییر کاربری این است که مالک یک ملک به دلیل ایجاد منافع بهتر نسبت به استفاده از ملک خارج از نوعیت مجاز آن اقدام کند؛ برای مثال زمین زراعی را تبدیل به مسکونی‌ کند؛ بنابراین قانونگذار برای حفاظت از باغ‌ها و زمین‌های زراعتی و جلوگیری از تبدیل آن‌ها به اماکن مسکونی یا غیر آن، قوانین را وضع نموده و با جرم انگاری این عمل، سعی کرده است تا از کاربری اراضی جلوگیری کند.

عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت و گو با «تابناک»


در شرایط سخت مردم، مسئولان هم متعارف زندگی کنند/ افزایش فساد مقامات مردم را از مسئولان و حاکمیت دلسرد می‌کند

وی با اشاره به اینکه خوبی نظام جمهوری اسلامی ایران این است که اگر مفسد را بشناسد، به وی امان نمی‌دهد، اظهار کرد: در ایران با مفسدان مدارایی وجود ندارد؛ روندی که به وضوح شاهد آن هستیم به گونه‌ای که برادر رئیس‌جمهور در زندان است و طبری به خاطر فساد در آستانه اعدام؛ روندی که نشان از مقابله راسخ کشور ما با فاسدان است…


آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲۷ مرداد/ ۱۶۵ بیمار دیگر چشم از جهان فروبستند

از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۲۲۴۷ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و از ظهر دیروز تا امروز ۱۲۵۵ تن بر شمارشان افزوده شده است.

رییس سازمان اورژانس کشور


همچنان مزاحم تلفنی داریم! / تمهیدات اورژانس برای کنکور / تدارک اورژانس و بیمارستان ریلی در کشور/ خودروسازان وطنی نتوانسته اند آمبولانس تولید کنند/ تحریم‌ها شامل حال اورژانس هم شده است

خدمات اورژانس در همه سطوح برای مردم رایگان است و تنها جایی که ارائه خدمات رایگان را بدون منت ادامه می‌دهد، سازمان اورژانس است. همزمان با اقداماتی که انجام می‌دهیم، سامانه ۱۱۵ به متخصصان حاضر در دیسپچ متصل می‌شود تا خدمات درمانی از همان محل تا تحویل بیمار به بیمارستان انجام شود.


بیانیه مهم ستادکل نیروهای مسلح درباره تهدیدات سایبری/ ایران تهدید سایبری توسط هر دولت، گروه یا فردی را با قدرت پاسخ می‌دهد

مداخله مسلحانه و تمامی اشکال دیگر مداخله یا اقدام به تهدید علیه شخصیت دولت یا علیه عناصر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن با توسل به ابزار سایبری و غیرسایبری غیرقانونی است و هیچ دولتی نمی‌تواند دولت دیگری را با توسل به ابزار سایبری یا غیر آن به استفاده یا تشویق به استفاده از اقدامات اقتصادی، سیاسی یا هرگونه اقدام دیگری..


«دستورالعمل انضباطی» که هر سهامداری باید از آن مطلع باشد!

اختلال سامانه معاملات آنلاین بعضی کارگزاری‌ها در چند وقت اخیر به همراه ریزش شاخص بورس سهامداران را به‌شدت کلافه کرده است. به اعتقاد برخی از صاحب نظران برخی از این اتفاقات جزو ذات اساسی بورس بوده و باید با آن کنار آمد، اما برخی دیگر از آن‌ها موضوعاتی هستند که قابل پیشگیری و پیش بینی بوده و حتی برای مقابله با آن‌ها دستورالعمل‌هایی صادر شده است.

آخرین تحولات خاورمیانه


واکنش شورای همکاری خلیج فارس به مواضع ایران علیه امارات / موضع گیری رسمی اتحادیه اروپا در مورد مکانیزم ماشه / اعلام جزئیات توافق با امارات از سوی نتانیاهو / حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد

اعلام جزئیات توافق با امارات از سوی نتانیاهو، حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد، درگیری بین معترضان و نیرو‌های امنیتی در استان بصره در جنوب عراق و موضع گیری رسمی اتحادیه اروپا در مورد مکانیزم ماشه، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به واکنش شورای همکاری خلیج فارس به مواضع ایران علیه امارات نیز اشاره کرد.

مرور روزنامه‌های دوشنبه ۲۷ مرداد


نسخه خروج بورس از دو قطبی/ قدر موفقیت دیپلماتیک را بدانیم/امریکا از شورای امنیت هم خارج می‌شود؟! ‏

توقف سلف نفتی، کنایه معنادار ظریف به مخالفان داخلی برجام، بیکاری ٣ تا ۶ میلیون ایرانی به خاطر کرونا، دعوت ‏شریعتمداری از مسئولان برای پیوستن به پویش ملی شفافیت، دست رد سوریه به درخواست ترامپ برای مذاکره، اما و اگر‌های ‏واکسن کرونا!، ‏امیدواران و ناامیدان به بورس، رشد ۳۵۰ درصدی قیمت اجاره مسکن در هفت سال و دست ترامپ روی ماشه، از مواردی است که ‏موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏

فوتو نیوز


نامه قالیباف و رییسی به رهبری در انتقاد به نحوه فروش نفت در بورس / استفتای جدید رهبر انقلاب درباره «رانت اطلاعاتی در بورس»

ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌آباد از مخالفت روسای قوای مقننه و قضاییه با تصمیم دولت درباره فروش اوراق سلف نفتی در بورس خبر داد و گفت: روسای قوای مقننه و قضاییه در نامه‌ای به مقام معظم رهبری، مخالفت خود را اعلام کرده و تاکید داشتند، این کار دولت، خلاف آن چیزی است که در جلسه سران قوا مطرح شده است.

دو هزار و صد و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»


ماجرای زمین ۳ هزار متری که توکلی آن را خرید / سرپرستی سرقینی بر وزارت صمت قانونی است؟ / نامه مجلس و قوه قضائیه در مخالفت با فروش اوراق سلف نفتی / باهنر: برخی کاندیدا‌ها را باید به کشور‌های استقلال یافته صادر کنیم

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: پاسخ آمریکا به پیشنهاد پوتین درباره ایران / پیش‌بینی حسن رسولی از انتخابات ۱۴۰۰ / و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.


تنش در روابط تهران و ابوظبی با احضار کاردار ایران

عادی سازی روابط امارات و اسرائیل واکنش‌های زیادی به همراه داشت و در این میان مقامات کشورمان نیز توافق امارات با اسرائیل را به شدت محکوم کردند و در این میان، هشدار‌های جدی به حاکمان این کشور دادند. وزارت خارجه و همکاری بین‌المللی امارات، روز یکشنبه کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی را فراخواند.

پیمانه اقتصادی


چرا شاخص بورس ریخت؟ / زمان معاملات بورس از فردا تغییر می‌کند/ کشوری که تورم آن به ۸۳۷ درصد رسید/ جدیدترین خبر از پرداخت وام ودیعه اجاره مسکن/ نفت ایران چند دلار فروخته شد؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون مشکل قانونی فروش اوراق سلف نفتی در بورس حل می‌شود؟، بورس منفی‌تر از روز قبل شد، تاثیر فروش سهام عدالت بر بورس، دلار در صرافی‌های مجاز به کانال ۲۱ بازگشت، کوچک شدن حباب قیمت‌ها در بازار سکه و طلا و رد شکایت جنرال‌موتورز علیه فیات را در بر دارد.


چرا بازی تمرینی دولت برای پیش فروش نفت خام به تعویق افتاد؟

امروز بر خلاف وعده داده شده در خصوص آغاز عرضه اوراق سلف موازی نفتی (از روز یکشنبه ۲۶ مردادماه)، بورس انرژی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پذیره‌نویسی این اوراق به تاریخ دیگری موکول شده است.


آیا دولت، مجلس را در فروش نفت دور زده است؟

امروز دولت اوراق سلف نفتی با سررسید دو ساله را در بورس عرضه کرد؛ اقدامی که با واکنش تند نمایندگان مواجه شد و بعد از آن خبر آمد که روسای قوای مقننه و قضائیه در نامه‌ای به مقام معظم رهبری با این تصمیم مخالفت کرده اند.

بازخوانی پرونده فسادی که پایش به سینمای ایران کشیده شد


نام کدام سینماگران در پرونده صدها میلیاردی تهیه کننده «شهرزاد» به میان می‌آید؟

با وجود تلاش شماری از سینماگران برای بیرون آوردن امامی از زندان در قالب مرخصی، چنین اتفاقی رخ نداد و حتی واکنش تند افکار عمومی و گروه بزرگی از سینماگران را در پی داشت. همچنین همین اتفاق منجر به واکنش تند شورای عالی تهیه کنندگان و ابطال مجوز تهیه کنندگان امامی از سوی این شورا شد.


رشوه ۶۵ میلیارد تومانی؛ از طرح یک ادعا تا پیگیری در دستگاه قضا

کمتر از یک هفته پیش، خبر بازداشت نماینده سابق مجلس به دلیل دریافت رشوه ۶۵ میلیارد تومانی در رسانه‌ها منتشر شد، ماجرایی با نقاط مبهم و نامعلوم فراوان که هنوز نیز تمامی ابعادش روشن نشده است.

رییس انستیتوپاستور ایران


مطمئن نیستیم که واکسنی برای کرونا وجود داشته باشد/ پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنید

اگر تمام شرکت‌های واکسن سازی در دنیا هم وارد تولید برای واکسن کرونا شوند، نخواهند توانست حدود هشت میلیارد انسان را در یک یا دو سال آینده پوشش دهند. به همین دلیل نیاز است در داخل کشور هم گروه‌هایی به این عرصه وارد شوند.


آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲۶ مرداد/ کاهش آمار مرگ و میر روزانه کرونا در کشور

از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۲۱۳۳ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و از ظهر دیروز تا امروز ۱۰۱۹ تن بر شمارشان افزوده شده است.

آخرین تحولات خاورمیانه


وعده ترامپ برای فعال کردن مکانیزم ماشه علیه ایران در هفته آینده/ سفر رئیس موساد به امارات/ واکنش آمریکا به پیشنهاد پوتین برای برگزاری نشست درباره ایران/ اصابت ۲ «موشک» به پایگاه نیروهای آمریکا در عراق

سفر رئیس موساد به امارات، واکنش آمریکا به پیشنهاد پوتین برای برگزاری نشست درباره ایران، اصابت دو «موشک» به پایگاه نیرو‌های آمریکا در عراق و امضای نخستین قرارداد بین شرکت‌های اماراتی و اسرائیلی، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به وعده ترامپ برای فعال کردن مکانیزم ماشه علیه ایران در هفته آینده نیز اشاره کرد.


وقتی «ترساندن» دیگران هم موجب دیه و قصاص می‌شود؛ مراقب باشید!

صدمه زدن به دیگران هرچند در اغلب موارد با اثری قابل مشاهده و ملموس از جمله بریدگی، شکستگی، سوختگی، پارگی، اثر گلوله و مانند این‎ها همراه است، در برخی موارد، بدون هیچ اثر ظاهری بر جسم قربانی، به وی صدمه زده یا حتی او را می‌کشد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مطرح کرد:


گره مشکلات کشور با اتصال صنعت و دانشگاه حل می‌شود/ بومی‌سازی محصول دانش‌بنیان MBS توسط نخبگان جوان

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در این مراسم ضمن تبریک سال‌روز بازگشت آزادگان سرافراز به کشور، اکسیر حلال مشکلات کشور و راه گشایش اقتصادی در عرصه‌های علمی و صنعتی، همانند دفاع مقدس در دستان مردم دانست که می‌توانند مثل همیشه مشکلات را مرتفع نمایند.

مرور روزنامه‌های یکشنبه ۲۶ مردادماه


بازی با بمب بورس؟! / پیام یازده رأی ممتنع در شورای امنیت چیست؟ /فروش داخلی نفت گشایش یا چاله اقتصادی؟

چرا خاتمی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ نیست، شجریان به بیمارستان بازگردانده شد، روایت سعید مدنی از تعرض‌های خاموش، اقناع ‏دومینیکن عاقبت مذاکره چندماهه واشنگتن علیه ایران، خواهران منصوریان و اقدام علیه منافع ملی! ۷ نکته درباره خطای ‏راهبردی امارات!، ۴ دلیل برای ریزش تاریخی بورس، انگیزه‌های بن‌زاید و نتانیاهو، نسل رویایی بارسا چگونه به اینجا رسید؟ و ‏شکست ترامپ در شورای امنیت، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏


هیات‌های آنلاین محرم را پیش می‌برند؟

این انتظار وجود دارد که چنین ظرفیتی به شکل وسیع حتی از سوی آن گروه هیات‌ها که امسال تصمیم گرفته‌اند برپا نشوند نیز فراهم شود تا گروه‌هایی که امسال از خانه عزاداری می کنند، به ویژه گروه‌هایی که در معرض خطر بیشتری هستند، بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند و حال و هوای ایران و فراتر از مرز‌های ایران با تکیه بر ابزار‌های تازه، عاشورایی باشد.

جدال نفسگیر برای سهمیه آسیایی و بقا؛ از صدر تا قعر جدول به هفته آخر کشید / شاهین بوشهر سقوط کرد


لحظه به لحظه با هفته ماقبل پایانی لیگ | پایان بازی‌ها: گل گهر کامبک پرسپولیس ۱۰نفره را دقیقه۹۶ بخار کرد! / تساوی پیکان پرانگیزه مقابل استقلال اوج گرفته / سپاهان با ۲گل پرسپولیسی به لیگ برگشت / گل دقیقه۹۰ تراکتور برای برد در دربی تبریز

هفته ماقبل پایانی لیگ برتر نوزدهم با حوادث عجیب تا ثانیه‌های آخر پر از تب و تاب بود و پرسپولیس و استقلال نتوانستند حریف انگیزه تیم‌های در خطر سقوط گل گهر و پیکان شوند. سپاهان بعد از هفته‌ها با غلبه بر مشهدی‌های مدعی به لیگ برگشت و تراکتور نیز در بازی مهیج طبق انتظارات دربی تبریز را از ماشین برد تا هفته آخر با فولاد جدال مرگ و زندگی داشته باشد. هفته سی ام تماشایی خواهد بود.

فوتو نیوز


حسام‌الدین آشنا: ظریف اگر بتواند با خود کنار بیاید، می‌تواند وارد عرصه انتخابات شود / تجمع تعدادی از دانشجویان مقابل سفارت امارات

عباس عبدی، فعال سیاسی نوشت: اگر به جای انتخابات غیر راهگشای سال بعد، نهاد نخست‌وزیری را در قانون زنده کنند، خیلی بهتر است. حداقل رییس‌جمهور منتخب و دولت او ۴ یا ۸ سال روی دست ساختار نمی‌ماند.

دو هزار و صد و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»


پیشنهاد عباس عبدی برای حذف سِمَت رئیس‌جمهوری / هشدار قوامی به بزرگان اصلاحات درباره اصلاح‌طلب‌نماها / واکنش میرسلیم به شکایت اداره حقوقی مجلس

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: نخستین اقدام اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ / وقتی هاشمی به وزیرش توصیه کرد، کمتر مصاحبه کند و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.


پس از وزارت فرهنگ، نوبت شفاف سازی دیگر نهادهای فرهنگی است؟

بهتر است این رویه داوطلبانه توسط این نهاد‌ها صورت پذیرد تا داوری منصفانه‌ای درباره عملکرد این مجموعه‌ها و همچنین منتفعین اصلی از بودجه‌های فرهنگی و هنری شود؛ هرچند شفاف سازی و نقد گسترده بدون تبعات نخواهد بود، بی‌شک به اصلاح بسیاری از روند‌های سازمان‌های مورد اشاره منتهی خواهد شد…

پیمانه اقتصادی


بازارساز به دلار استراحت داد/ جزئیات مالیات خریداران سکه در سال ۹۸/ انتقاد عضو شورای عالی بورس از برخی کارگزاران بورس/ بورسی‌ها فردا در انتظار بازار سبز باشند یا قرمز؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس قرمز ماند، پیش بینی تحلیلگران جهانی از قیمت طلا، افت طرح‌های مصوب در هیأت سرمایه گذاری خارجی، مازاد تجاری منطقه یورو افزایش یافت، اوپک برآورد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰ را کاهش داد، چین پیشران توسعه اقتصاد جهانی در پساکرونا و انتقاد یک نماینده از افزایش قیمت مرغ در بازار را در بر دارد.

کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس تابناک پاسخ داد


رمزگشایی از چرایی سقوط شاخص کل بورس در روزهای اخیر

دلایل ریزش بازار به مراتب بیشتر بوده و شاید اگر بازار بتواند بر مبنای دلار نیمایی ۲۰ هزار تومان تحلیل‌های خود را استوار کند، قیمت‌های فعلی را هضم کرده و تا زمانی که نگاه ما به ارز نیمایی تغییر نکند، در ارزندگی بازار دچار تردید خواهیم بود.


چرا در دوران رعایت فاصله گذاری اجتماعی، «صف‌های مهریه» پر ازدحام شدند؟

در دورانی که «فاصله گذاری اجتماعی» به عنوان یک اصل بر همه امور حاکم و موجب تغییر و اصلاح بسیاری از رفتار‌ها و سنت‌ها شده، گویا جا‌هایی وجود دارد که این اصل در آنجا حاکم نشده است. هنگامی که تصویر ازدحام در ادارات ثبت اسناد جهت دریافت اجراییه برای وصول مهریه در فضای مجازی منتشر شد، این نکته به اذهان متبادر گردید که گویا عده‌ای حاضرند با عدم رعایت این اصل و به هر قیمتی، به سایر حق و حقوق خود دست یابند.

پس از شکست آمریکا در شورای امنیت


طرح دولت ترامپ برای فعال کردن «مکانیزم ماشه» چیست؟ / نبرد دیپلماتیک سخت و سرنوشت سازی در پیش است

بامداد شنبه به وقت تهران، قطعنامه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل به رای گذاشته شد و در رویدادی کم سابقه، آمریکا علاوه بر رای مثبت خود، تنها توانست جمهوری دومینیکن را با خود همراه کند و بدین ترتیب، شکستی تاریخی و کم سابقه را در شورای امنیت متحمل شد. با این حال، دو رای مثبت در مقابل دو رای منفی و یازده رای ممتنع باعث نمی‌شود آمریکا از هدف خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران عقب نشینی کند و به نظر می‌رسد، واشنگتن به دنبال فعال سازی مکانیزم ماشه و بازگشت خودکار تحریم‌ها Snapback است.

رییس سازمان غذا و دارو


مجوز آزمایشگاه‌های کرونا و تامین کیت با ماست، نه نظارت بر آنها/ عرضه بیمارستانی رمدسیویر ایرانی از هفته جاری / توزیع ماسک‌ها صنعتی در داروخانه ها؛ به زودی/ کمبود قلم انسولین داریم نه ویال آن

هنوز ماسک‌های رسمی و صنعتی در داروخانه‌ها توزیع نشده است؛ اما طبق توافق با وزارت صمت، از اواخر این هفته یا ابتدای هفته آینده، قرار است روزانه حدود دو میلیون ماسک صنعتی با قیمت مصوب در اختیار داروخانه‌ها قرار گیرد و مصرف کنندگان به سهولت از طریق داروخانه‌ها به آن دسترسی داشته باشند.


آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲۵ مرداد/ ۱۶۱ تن دیگر جان باختند

از میان موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۲۲۴۵ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و از ظهر دیروز تا امروز ۹۴۳ تن بر شمارشان افزوده شده است.


هشدارهای توییتری نمایندگان به سازشگران

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در واکنش به توافق رژیم صهیونیستی و امارات ضمن هشدار به سازشگران از مقاومت مردم فلطسین حمایت کردند.

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا


برای مقابله با کرونا برنامه ریزی بلندمدت و تغییر سبک زندگی ضروری است/ تا بحث کنکور می‌شود، می‌گویند تعطیل کنید؛ پس چطور ما در خیابان می‌رویم؟ / عاشورا و مراسمش باید زنده باشد، اما با رعایت همه دستورالعمل‌ها/ تدوین مجازات‌های جدید برای رعایت نکردن پروتکل‌ها

مردم در موج اول بیماری ـ که در اسفند و فروردین بود ـ متوجه شدند، این بیماری جدی است؛ اما برخی فکر کردند درست است که این بیماری جدی است، ولی اگر یکی دو هفته مراعات کنند، همه چیز تمام می‌شود، اما در موج دوم بیماری مردم متوجه شدند این بیماری به یکی دو هفته محدود نیست و با سه هفته سفر نرفتن و مراسم نگرفتن از بیماری عبور نمی‌کنیم.


چه موانع و معاذیری برای کوچ قضات منفک شده از قضاوت به وکالت وجود دارد؟

ورود به حرفه وکالت در قوانین ایران، از مجاری مختلف و متعددی صورت می‌گیرد و برخی از دانش‌آموختگان حقوق از طریق شرکت در آزمون ورودی وکالت، از همان ابتدا ردای وکالت را بر تن می‌کنند و برخی دیگر به سراغ مشاغلی مانند قضاوت و مشاوره حقوقی در دستگاه‌های دولتی رفته و پس از بازنشستگی یا کسب سوابق لازم، بدون شرکت در آزمون ورودی به جرگه وکلای دادگستری می‌پیوندد.


نامه ترامپ به بشار اسد برای گفت‌وگوی مستقیم / درخواست آژانس از ایران برای دسترسی‌های بیشتر به تاسیسات هسته‌ای ایران / استقبال فرانسه از پیشنهاد پوتین برای برگزاری نشست درباره ایران / تشکر ویژه نتانیاهو از مصر، عمان و بحرین

درخواست آژانس از ایران برای دسترسی‌های بیشتر به تاسیسات هسته‌ای ایران، استقبال فرانسه از پیشنهاد پوتین برای برگزاری نشست درباره ایران، تشکر ویژه نتانیاهو از مصر، عمان و بحرین و اعلام آمادگی پوتین برای میانجی‌گری جهت کاهش تنش در خلیج فارس، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به نامه ترامپ به بشار اسد برای گفتگوی مستقیم نیز اشاره کرد.

ادامه ناکامی‌های سیاست خارجی ترامپ


قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رای نیاورد! /شکست سنگین واشنگتن با ۲ رای موافق، ۲ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع / پمپئو بیانیه داد / مشاور امنیت ملی کاخ سفید: باورش سخت است که ایران می‌تواند سلاح بخرد

منابع خبری گزارش دادند، قطعنامه آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران رأی نیاورده است. آمریکا تنها توانسته یک عضو شورای امنیت را با خود همراه کند و تنها جمهوری دومینیکن به تمدید تحریم‌های تسلیحاتی ایران رای مثبت داده است؛ چین و روسیه رای منفی و ۱۱ عضو دیگر نیز ممتنع رای دادند.

مرور روزنامه‌های شنبه ۲۵ مردادماه


انتخابات ۱۴۰۰ انتخاباتی بدون تخیل؟ /محرم امسال، محرمی متفاوت / تبعات برقراری روابط رژیم صهیونیستی و امارات

پیشنهاد توییتری توکلی؛ استعفا یا پرهیز از کاندیداتوری، نمایشی برای نجات ترامپ، توافق تل‌آویو – ابوظبی؛ قمار شیخ زاید، ‏همه مخالفان قالیباف، نقش اشرف پهلوی در کودتای ۲۵ مرداد، علی دایی گزینه تبلیغاتی یا نامزد واقعی؟ بورس فرصت است ‏اگر مراقبت شود، صـف‌های مهریه «سکه» شد، سعید جلیلی و انتخابات ۱۴۰۰ و حواشی نقدِ نفت نسیه، از مواردی است که ‏موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏

دو هزار و صد و پنجمین بسته ویژه خبری «تابناک»


روایت علی مطهری از توقف ساخت سریال «شهید مطهری» / واکنش زیباکلام به توصیه انتخاباتیِ کدخدایی / ادعایی درباره تحرکات انتخاباتی سعید جلیلی

رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: احتمال وتوی قطعنامه آمریکا توسط چین و روسیه / هشدار آشنا به سیاست‌زدگان تازه‌کار و سیاست‌پیشگان کهنه‌کار / داریوش قنبری: اصلاح‌طلبان نگران مشارکت مردم در انتخابات هستند و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.

نتیجه عجیب و شوک آور فینال زودرس اروپا در یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمان ۲۰۲۰


بایرن‌مونیخ ۸ - بارسلونا ۲ : تحقیر تاریخی تیم مسی با یک گاودار!

بارسلونا با هدایت ستین و با نمایشی فاجعه‌بار مقابل بایرن مونیخ تحقیر شد و در کمال ناباوری با پذیرش سنگین‌ترین شکست تاریخ خود و لیگ قهرمانان، فصل را به پایان رساند. مسی در این بازی محو بود تا شاگردان فلیک با نتیجه معجزه‌وار به نیمه‌نهایی بروند


تماشای راز ۲۱ گرم در درام تاثیرگذار اینیاریتو

اثر درخشان الخاندرو گونسالس اینیاریتو کارگردان مکزیکی، درام تاثیرگذاری است که تماشاگر را به شکل ویژه‌ای درگیر می‌کند و خالقش همچون یک شکارچی افکار، اجازه فاصله گرفتن از داستان را به مخاطب نمی‌دهد و درام را تا منتهی الیه مورد انتظار مشکل پسندترین تماشاگران و منتقدین، به سمت کمال سوق می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *