یادداشت علامه حکیمی؛ دیدبان هوشیار شریعت و دادبان بیدار عدالت دکتر محسن اسماعیلی جوان جنگ و جوان وزارت؛ تفاوت ها! ابوالفضل نوروززاده از آزادگی تا بردگی حجت الاسلام رسولی محلاتی

فوتونیوز


مصباحی مقدم: بالاترین حقوق در دولت باید ۷ برابر کم‌ترین اعضا باشد نه بیشتر/محمدحسین جعفریان: در دولت ایران ۴ بار به پسر احمد شاه مسعود فشار می‌آورند که با طالبان صلح کند

غلامرضا مصباحی مقدم گفت: در قانون مدیریت خدمات کشوری که در سال ۱۳۸۴ که تصویب شد اعلام شده که بالاترین حقوق دولتی‌ها حداکثر باید ۷ برابرِ پایین‌ترین حقوق در کارمندان دولت باشد و در این‌صورت قابل تحمل است، اما اینکه این ۷ برابر را بازی در بیاورند و بیشتر کنند خطاست.

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی دادگستری


وزیر دادگستری بدون مخالف به بیان دیدگاه خود پرداخت

از ابتدای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، تاکنون صلاحیت ۸ وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد کشاورزی مورد بررسی قرار گرفته است.

کیوسک بین الملل تابناک


برگزاری رزمایش دریایی میان ایران، روسیه و چین/ قرارداد جدید روسیه برای تحویل اس-400 به ترکیه/ گزارش رسانه آمریکایی از تلاش اسرائیل برای متوقف کردن مذاکرات هسته ای/ نشست سران سازمان پیمان امنیت جمعی با موضوع افغانستان

برگزاری رزمایش دریایی میان ایران، روسیه و چین، قرارداد جدید روسیه برای تحویل اس-۴۰۰ به ترکیه، گزارش رسانه آمریکایی از تلاش اسرائیل برای متوقف کردن مذاکرات هسته ای، نشست سران سازمان پیمان امنیت جمعی با موضوع افغانستان و دیدارهای ضد چینی معاون بایدن با مقامات سنگاپور از مهم ترین خبرها و رویدادهای بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه


قاسمی: اگر تحول ایجاد نکنیم فرصت‌های پیش رو را از دست می‌دهیم

بررسی صلاحیت رستم قاسمی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دستور کار جلسه علنی نوبت بعدازظهر امروز مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. نمایندگان مجلس شورای اسلامی بدون هیچ مخالفی به بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی پرداختند.


دیدار مسئولان نهاد وکالت با رییس قوه قضاییه؛ سرنوشت اجرای آیین نامه جنجالی چه خواهد شد؟

پس از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلا، تعامل نهاد وکالت و قضاوت وارد مرحله جدیدی شد، به گونه‌ای که مقامات قوه قضاییه از اجباری بودن عمل به آیین نامه خبر دادند و در مقابل مقامات نهاد وکالت تصریح کردند، قادر به انجام دادن این آیین نامه نبودند و درخواست داشتند تا آیین نامه مجددا بر اساس قانون تدوین و تصویب شود.

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی دفاع


موافقت کمیسیون امنیت ملی با وزیر پیشنهادی دفاع/آشتیانی هم مخالف نداشت

از ابتدای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، تاکنون صلاحیت ۹ وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و دادگستری مورد بررسی قرار گرفته است.

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی


ویس کرمی: رزومه ساداتی‌نژاد بسیار معمولی است / کوهساری: در برنامه وزیر پیشنهادی، چالش‌ها و راهکارها با هم دیده شده است/ساداتی نژاد: کشاورزی ضامن امنیت غذایی کشور ماست

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم به بررسی صلاحیت سید جواد ساداتی نژاد، وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی پرداختند. با ورود مجلس به بررسی صلاحیت هر یک از وزرای پیشنهادی، ابتدا نظر کمیسیون‌های تخصصی قرائت می‌شود و سپس نمایندگان مخالف و موافق به بیان نظرات خود می‌پردازند.

عضو اتاق بارزرگانی در گفت‌وگو با تابناک اقتصادی مطرح کرد


تولد دلار ۴۲۰۰ با رانت و فساد همراه شد/ کمبود دارو، نتیجه دلار رانتی است/ سیاست جایگزین ارز ترجیحی چه باید باشد؟

صالحی معتقد است به جای سیاست شکست خورده ارز ۴۲۰۰ که منابع ارزی را هدر می‌دهد، دولت درآمد حاصل از فروش ارز آزاد را به صورت ریالی و یارانه نقدی، به جامعه هدف، یعنی مصرف‌کنندگان بدهد. در بحث دارو نیز می‌تواند این یارانه را به بیمه‌ها اختصاص دهد تا قیمت دارو برای مصرف‌کننده، قابل پرداخت باشد.

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کار


علیزاده: وزیر پیشنهادی کار در عین جوانی دارای تجربیات خوبی است/روح الامینی: وزیر پیشنهادی کار به وزارتخانه اشراف ندارد/
پایان پنجمین جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم

از ابتدای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، تاکنون صلاحیت ۶ وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، امور خارجه و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد بررسی قرار گرفته است. بررسی صلاحیت حجت الله عبدالملکی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دستور کار جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.


آخرین آمار کرونا در ایران تا یکم شهریور/ ۶۱۰ بیمار دیگر جان باختند/ عبور واکسن‌های تزریق شده از ۲۳ میلیون دوز

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۲۳ میلیون و ۱۳۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش ۳۸ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۶۹۵ تن از ایشان وخیم است.

پیمانه اقتصادی


بیت‌کوین از ۵۰ هزار دلار فراتر رفت/ افزایش ۱۱ درصدی قیمت دلار در مردادماه/ کارت ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی مصالح ساختمانی/ تایرسازان به گرانی چند درصدی رضایت دادند؟!

این پیمانه تیتر‌هایی همچون رشد اندک شاخص کل بورس در معاملات امروز، توقف روند نزولی هفت روزه نفت، طلای جهانی افزایش یافت، کاهش اندک قیمت در بازار سکه، مبادلات تجاری ایران و افغانستان به حالت عادی بازگشت، سود بین بانکی چقدر است؟ و افزایش ۱۵ درصدی قیمت تایر را در بر دارد.

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی بهداشت


موافقت کمیسیون آموزش با وزیر پیشنهادی بهداشت/عباسی: وزیر بهداشت درباره راه رسیدن به وضع مطلوب توضیح دهد/عین اللهی: تا پایان بهمن امسال واکسیناسیون کرونا تمام می شود

بررسی صلاحیت بهرام عین‌اللهی، وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستور کار جلسه علنی نوبت عصر روز گذشته و امروز صبح مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. از ابتدای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، تاکنون صلاحیت ۵ وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی و امور خارجه مورد بررسی قرار گرفته است.

تحولات خاورمیانه


خبر سید حسن نصرالله از اعزام دومین کشتی سوخت ایران به لبنان/ اعزام نیروهای طالبان برای تسلط بر پنجشیر/ موافقت کویت با عبور ۵ هزار پناهجوی افغان از خاک این کشور به آمریکا/ حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به جنوب عربستان سعودی

خبر سید حسن نصرالله از اعزام دومین کشتی سوخت ایران به لبنان، اعزام نیرو‌های طالبان برای تسلط بر پنجشیر، موافقت کویت با عبور ۵ هزار پناهجوی افغان از خاک این کشور به آمریکا، حمله پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به جنوب عربستان سعودی و درخواست ریاض از طالبان و دیگر طرف‌ها در افغانستان، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

دو هزار و پانصد و شصت و سومین بسته ویژه خبری «تابناک»


توصیه لاهوتی به نمایندگان مجلس /  یک سوم خانوارهای ایرانی، زیر خط فقرند؟ /چهره اصلاح‌طلب: اصلاح‌طلبان باید از رئیسی استقبال کنند

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند بنت: طرحی برای متوقف کردن ایران به بایدن ارائه می‌کنم / فعال اصلاح طلب: اگر تحریم‌ها لغو نشود چگونه می‌خواهند نفت بفروشند؟ / احمدی نژاد: همه می‌خواهند با من عکس بیندازند / وقتی نماینده‌ها نمی‌توانند وقت خودشان را مدیریت کنند! و … را می‌خوانید.

بیشترین جست و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته


برکناری دقیقه نودی مدیرعامل، شستا را ترند گوگل کرد/ پیگیری پیوستن دژاگه به استقلال توسط هواداران در فضای مجازی/ نگرانی شهروندان در مورد سویه لامبدا ویروس کرونا/ سوال پرتکرار؛ آیا کسانی که واکسن زده اند ناقل هستند؟

در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی، چون «حواشی شستا»، «سویه لامبدا ویروس کرونا»، «واکسن اسپایکوژن»، «ان‌اف‌تی» چیست؟»، «پیوستن اشکان دژاگه به استقلال»، «آیا کسانی که واکسن زده اند ناقل هستند»، «روز پزشک چه روزی است» و… از مهم‌ترین موضوعاتی است که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.


محمدرضا حکیمی بدرود حیات گفت؛ فرزانه‌ای از تبار اندیشه‌ورزی دینی

اخلاص حکیمی در دفاع از مکتب اهل‌بیت(ع) و حقوق محرومان و مستضعفان جامعه، به حدّی بوده که تا کنون هیچ جایزه‌ای را از هیچ ارگانی نپذیرفته و به برگزاری هیچ آیینی در تجلیل از او و آثارش، رضایت نداده است. واژه‌واژه آثار او، بوی حماسه و خون می‌دهد؛ حماسه‌ی آزادی و برابری، راستی و فرزانگی، توحید و یگانگی، عدالت و جاودانگی‎.


آشنایی با برخی از مقررات مرتبط با نفقه در قوانین

حقوق ایران بر خلاف حقوق سایر کشورها ناظر بر این است که زن و شوهر پس از ازدواج، اموال مشترک تشکیل نمی‌دهند. یعنی زنی که دارای منزل و خودروست، به صرف ازدواج اموالش با اموال مرد تلفیق نمی‎شود و برعکس این نیز صادق است.

مرور روزنامه‌های دوشنبه یکم شهریور


این اخبار نگران کننده است/ جبران کسری بودجه چگونه ممکن است؟ / مسئولیت دولت در جبران خسارات ناشی از کرونا

بحران بودجه ۱۴۰۰ در انتظار دولت جدید، از راه‌ رفتن با «کری» تا استقبال از طالبانی ها، مأموریت خاتمی به اصلاح‌طلبان، تحولات افغانستان؛ پروژه یا پروسه؟ روز سبک و سنگین وزرای کلیدی، ارز ۴۲۰۰ تومانی کار می‌کند؟ شرط احمد مسعود برای همکاری با طالبان، امریکا و اروپا به عنوان ناقضان برجام باید مؤاخذه شوند، کاسبی هزار میلیاردی حول درمان الکی کرونا! و بررسی آثار محاصره اقتصاد ایران، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

بسته ویدیویی «تابناک»


سخنرانی ارنستو چه گوارا درباره امپریالیسم / شورش‌های پیش از رفراندوم در الجزایر / زندگی شخصی علی شریعتی / جنگ کثیف آرژانتین

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

فوتو نیوز


نماینده مجلس: ای کاش مسئولین به اندازه ۱۰ میلیون دوز واکسن داخلی وعده می‌دادند/فرمانده سپاه: چه تضمینی وجود دارد آمریکا واکسن فلج‌کننده به ما ندهد؟!

فرمانده کل سپاه پاسداران، با بیان اینکه افزایش تولید واکسن کرونا را با جدیت پیگیری می‌کنیم، گفت: چه تضمینی وجود دارد که آمریکا واکسن فلج‌کننده به ما ندهد و ملت ما را در آینده با مشکل روبه‌رو نکند؟


مرگبارتر از جنگ و کشنده‌تر از تصادفات؛ مقابله با کرونا نیازمند بسیج است

از اعلام رسمی شیوع کرونا در ایران تاکنون ۵۴۵ روز می‌گذرد؛ تا امروز طبق آمار رسمی ۱۰۰۸۱۰ تن از هموطنان عزیزمان قربانی این ویروس شده اند. این یعنی روزانه بطور متوسط ۱۸۵ نفر در کشورمان جان خود را از دست می‌دهند؛ آماری که تصاعدی بالا می‌رود و به گفته مقامات رسمی حتی بیش از این تعداد است.

کیوسک بین الملل تابناک


اعلام آمادگی پسر احمد شاه مسعود برای مذاکره با طالبان/ هشدار جامعه جهانی در مورد وقوع گرسنگی و فقر مطلق در افغانستان/ معرفی ۱۰ چهره اصلی طالبان به عنوان حُکام جدید افغانستان/ درخواست طالبان از روسیه برای میانجی‌گری با پنجشیر

اعلام آمادگی پسر احمد شاه مسعود برای مذاکره با طالبان، هشدار جامعه جهانی در مورد وقوع گرسنگی و فقر مطلق در افغانستان، معرفی ۱۰ چهره اصلی طالبان به عنوان حُکام جدید افغانستان، درخواست طالبان از روسیه برای میانجی‌گری با پنجشیر و سفر وزیر امور خارجه پاکستان به ایران و سه همسایه افغانستان، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های بین المللی در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی خارجه


امیرعبداللهیان دیپلماسی عزت‌مند حقوق، منافع و اقتدار ملی را تأمین خواهد کرد/امیرعبداللهیان صلاحیت تصدی وزارتخانه امور خارجه را دارد

در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی عصر امروز ( یکشنبه ) بررسی صلاحیت حسین امیرعبداللهیان وزیر پیشنهادی امور خارجه را در دستور کار قرار دادند.


سه هدف اصلی سفر وزیر خارجه ژاپن به تهران

وزیر خارجه ژاپن شب گذشته به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات کشورمان وارد تهران شد؛ سفری که گمانه زنی‌های زیادی را به همراه داشته است. حساب کاربری وزارت امور خارجه ژاپن با انتشار این خبر اعلام کرد، موته‌گی روز یکشنبه با مقامات جمهوری اسلامی در خصوص روابط دوجانبه، مسائل خاورمیانه و موارد دیگر گفت‌وگو خواهد کرد.

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اقتصاد


موافقت کمیسیون اقتصادی با خاندوزی/وزیر پیشنهادی اقتصاد از دانش کافی برخوردار است/خاندوزی: اگر عافیت طلب بودم صندلی پاسخگویی را نمی‌پذیرفتم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه) و بعد از بررسی صلاحیت حجت الاسلام والمسلمین سیداسماعیل خطیب وزیر پیشنهادی اطلاعات وارد بررسی صلاحیت احسان خاندوزی وزیر پیشنهادی اقتصاد شدند.

در دیدار با وزیر امورخارجه ژاپن مطرح شد


اظهارات مهم رئیسی درباره مذاکرات هسته‌ای / تاکید بر آزادسازی فوری دارایی‌های ایران در ژاپن/ آمریکایی‌ها درباره برجام باید به افکار عمومی جهان پاسخ بدهند

رئیسی با اشاره به اینکه اروپایی‌ها نیز به دنبال آمریکا از عمل به تعهدات خود در برجام سر باز زده اند، تصریح کرد: به طور طبیعی از کشوری که به تعهدات خود پایبند بوده، باید تقدیر کرد. اگر کشوری از برجام خارج شده و به تعهدات خود عمل نکرده، باید مواخذه شود؛ آمریکایی‌ها باید به افکار عمومی جهان پاسخ دهند.


آخرین آمار کرونا در ایران تا ۳۱ مرداد/ شکستن رکورد مرگ و میر با فوت ۶۸۴ بیمار

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۲۲ میلیون و ۵۴۸ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش ۳۶ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۶۶۲ تن از ایشان وخیم است.

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی اطلاعات


پایان سومین جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم/ خطیب: وزارت اطلاعات باید در تراز انقلاب اسلامی بروز و ظهور کند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه) و بعد از بررسی صلاحیت عیسی زارع پور، وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات، وارد بررسی صلاحیت حجت الاسلام والمسلمین سیداسماعیل خطیب وزیر پیشنهادی اطلاعات شدند.

خوانده می‌شوید


طالبان چگونه فاتح کل افغانستان شد؟

چطور طالبان از زندگی در کوهستان‌ها، یکباره به قدرت اول این کشور تبدیل شد و دوباره آن را فتح کرد؟ 
بیست سال حضور آمریکا در افغانستان چه دستاوردی برای مردم این کشور داشته؟ سرانجام همه تلاش‌های مدنی در افغانستان چه خواهد شد و حضور طالبان چه بر سر زندگی مردم خواهد آورد؟!

گزارش تابناک از بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات


حکمرانی دیجیتال و توسعه شبکه ملی اطلاعات از برنامه های زارع پور است/زارع پور قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزار را اجرایی نمود

با اتمام بررسی صلاحیت حسین باغ گلی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، مجلس وارد بررسی صلاحیت عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات شد.بر اساس ماده ۲۰۲ آیین نامه داخلی مجلس قبل از صحبت های موافقان و مخالفان هر وزیر پیشنهادی، گزارش کمیسیون تخصصی مربوطه توسط سخنگو قرائت می شود.

پیمانه اقتصادی


شروع مثبت بورس پس از تعطیلات شش روزه/ پراید ۱۵۰ میلیونی پرفروش‌ترین خودروی ایران/ مرز‌شکنی اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی؛ نقاط حساس در بازار دلار کدامند؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون انصراف از فروش سهام عدالت امکان‌پذیر است، نیم تریلیون دلار از بازار‌های سهام چین محو شد، کسری ٣٠٠هزارمیلیاردی بودجه امسال، زمان واریز سهمیه بنزین شهریور، قیمت سوخت در لبنان گران‌تر می‌شود و عقبگرد دلار پس از خبر احتمال مجدد ریاست پاول را در بر دارد.

نسیه داده می‌شود، حتی به جنابعالی


چرا دیگر کاسبی چون «مرشد چلویی» نداریم؟

مقابل چلوکبابی صف طویلی بود که از آن یکی صف متمایز بود؛ صف کوتاه‌تر صف مستمندان و فقیرانی بود که غذای رایگان و خرجی می‌گرفتند و صف طولانی صف خرید غذا بود که شاید هم به نیت کمک و سیر کردن آن صف دیگر تشکیل شده بود.

آخرین تحولات خاورمیانه


ورود شبانه و غیرمنتظره وزیر خارجه ژاپن به ایران/ بمباران سنگین غزه توسط اسرائیل و پاسخ حماس/ واکنش خطیب‌زاده به ادعای کشته شدن یک تبعه مستشار نظامی ایران در یمن / هشدار یونیسف درباره فاجعه جدید در لبنان

ورود شبانه و غیرمنتظره نخست وزیر ژاپن به ایران، بمباران سنگین غزه توسط اسرائیل و پاسخ حماس، واکنش خطیب‌زاده به ادعای کشته شدن یک تبعه مستشار نظامی ایران در یمن، هشدار یونیسف درباره فاجعه جدید در لبنان و دیدار «عبدالله» و «کرزی» با رهبران طالبان، از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.


نقشه راه فرمانده اقتصادی دولت برای اقتصاد بحران زده ایران چیست؟

خاندوزی وزیر پیشنهادی اقتصاد معتقد است مأموریت ویژه در ماه‌های نخست مسئولیت، باید همدل و هماهنگ ساختن ارکان مختلف دولت به ویژه ارکان اصلی اداره اقتصاد کلان یعنی سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی باشد.

دو هزار و پانصد و شصت و دومین بسته ویژه خبری «تابناک»


پاسخ رئیسی به ادعای یک نماینده درباره میزان حقوق و اموالش / شاخ‌های مجازی مشمول مالیات شدند / انتقاد یک استاد دانشگاه ادیان و مذاهب: برخی مداحی‌ها به رپ شبیه شده است!

در بسته خبری امروز «تابناک» تیتر‌هایی مانند: واکنش همتی به اظهارات امروز رئیسی / دفاع مفتی لبنان از خرید سوخت ایرانی / راغفر: گروهی برای براندازی کشور برنامه دارند / شکنجه روحی و جسمی یک شهروند ایرانی در سوئد؛ ایران خواستار تحقیق مستقل شد / قاضی‌زاده: پشیمان نیستم که کاندید انتخابات ریاست جمهوری شدم و … را می‌خوانید.


از چاره اندیشی برای کثرت پرونده تا تدوین نظام ارزشیابی جدید؛ چگونه می‌توان به قوت آرای قضایی افزود؟

رییس جدید قوه قضاییه در ابتدای فعالیت در سمت جدید در یکی از نشست‌های مسئولان قضایی، بر موضوع مهم دقت نظر قضات در صدور آرای قضایی تاکید فراوان داشت و این مساله را شایسته دقت نظر و بررسی دقیق دانست. همچنین مسئولان دیوان عالی کشور به عنوان مهمترین نهاد قضایی، بر این موضوع تصریح کردند که نظام نظارت و ارزیاشبی قضات، باید بازبینی شده تا از صدور آرای ضعیف جلوگیری شود.

مرور روزنامه‌های یکشنبه ۳۱ مرداد


آیا طالبان متحول شده‌اند؟ /کابینه را منصفانه‌تر نقد کنیم/منتظر نباشید؛ معجزه‌ای رخ نمی‌دهد!

مجلس همراه یا مقابل دولت؟ چرا مصدق حمایت حزب توده را نپذیرفت؟ اوج‌گیری قیمت‌های نامتعارف در بازار اجاره، وعده‌های شناور طالبان، بنزین ایرانی بر آتش خشم امریکایی در لبنان، متن تا حاشیه جلسه دفاع، نفع و ضرر بازیگران سقوط کابل و عوامل جدید در نوسان بازار‌ها، از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد


واکسیناسیون افراد بالای سی سال تا پایان مهر/ امکان ادامه دار بودن تعطیلات وجود ندارد/ کاهش میزان فوت افراد هفتاد سال به بالا/ اتخاذ تدابیر لازم برای بازگشایی مدارس/ واردات ۶۰ میلیون دوز واکسن تا پایان مهرماه

مقدار زیادی قرارداد با کشور چین بسته ایم، انصافاً بیشترین واکسن را کشور چین تاکنون به ما داده و لذا نباید فراموش کنیم، در این شرایط، چین به ما واکسن داد و در حال ارائه واکسن است. کشور‌هایی مانند آمریکا و کشور‌های سرمایه‌داری واکسن‌های تولیدی خودشان را ابتدا خودشان استفاده کردند.

بسته ویدیویی «تابناک»


سفر آخرین شاه قاجار به انگلیس / آخرین حرف‌های هویدا در زندان: بی‌خبرم! / آزمایش میلگریم، آزمون فرمانبرداری / شهروندان آمریکا نخستین قربانی اولین بمب هسته‌ای! / موبایل‌تان گم شود یا استخوان دست‌تان بشکند؟!

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و… است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

فوتو نیوز تابناک


امام جمعه رشت: به زودی جهانیان برای «واکسن برکت» هجوم خواهند آورد / محمد هاشمی: وزارت خارجه در دولت رئیسی مجری است یا تصمیم‌گیر؟

آیت الله فلاحتی، نماینده، ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، با تحسین واکسن برکت گفت: هنوز هیچ کس نتایج مثبت این واکسن تولید داخل نمی‌داند و قطعا در آینده جهانیان برای دریافت این واکسن هجوم خواهند آورد.  

کیوسک بین الملل تابناک


توافق پوتین و اردوغان درباره افغانستان / شرط روسیه برای به رسمیت شناختن طالبان / کشته شدن ۵ نظامی ترکیه در شمال سوریه / استقرار گسترده ارتش سوریه در درعا

توافق پوتین و اردوغان درباره افغانستان، شرط روسیه برای به رسمیت شناختن طالبان، کشته شدن ۵ نظامی ترکیه در شمال سوریه، استقرار گسترده ارتش سوریه در درعا و درخواست طالبان برای مشارکت ترکیه در بازسازی افغانستان، از جمله مهمترین خبرها، رویدادها و تحولات بین الملل در ۲۴ساعت گذشته بوده اند. 

گزارش تابناک از روند بررسی رای اعتماد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش


مخالفت کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با باغ‌گلی/ حاجی پور: وزیر پیشنهادی توان اجرایی لازم را ندارند/عبدالجلال: جوان بودن یکی از امتیازات وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش است

نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز مجلس به بررسی کلیت برنامه پیشنهادی دولت سیزدهم پرداختند. طبق آیین نامه ۵ نماینده موافق و ۵ نماینده مخالف برای بیان نظراتشان درباره کلیت کابینه پیشنهادی فرصت داشتند که به دلیل انصراف آخرین نماینده مخالف، موضوع بررسی کلیت کابینه پیشنهادی با صحبت های رئیس جمهور برای بار دوم به پایان رسید.


ضرب‌الاجلی که روی زمین مانده است؛ بیش از ۳۶۰۰ کامیون رسوبی همچنان در گمرک/ احتمال متروکه شدن ۲۵۹۹ کامیون

ناوگان حمل و نقل کشور فرسوده است و این مساله بار‌ها توسط نهاد‌ها و ارگان‌های مختلفی مطرح شده، در حالی که طبق مصاحبه‌های صورت گرفته، بیش از ۳۶۰۰ کامیون در گمرکات کشور به دلایل مختلف رسوب کرده اند.

جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم


رئیسی: تغییر رویکرد اقتصاد سنتی به اقتصاد دانش بنیان محور برنامه دولت است/اولویت اول دولت، مهار کروناست

صبح امروز، جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، رأس ساعت ۸ و ۶ دقیقه و با حضور بیش از دو سوم نمایندگان آغاز شد.


آخرین آمار کرونا در ایران تا ۳۰ مرداد/ ۵۴۴ بیمار دیگر جان باختند

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۲۲ میلیون و ۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش ۲۴ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۷۶۲۶ تن از ایشان وخیم است.

پیمانه اقتصادی


خبر خوش برای خودروسازان ایرانی/ بدبینی بازار طلا به شکستن یک طلسم/ قیمت جوجه یک روزه رکورد زد/ آپارتمان ۵۰ متری در تهران چند؟

این پیمانه تیتر‌هایی همچون آیا واردات خودرو و لوازم خانگی آزاد می‌شود؟ قیمت جهانی طلا تثبیت شد، سقوط ۷ درصدی قیمت نفت خام در یک هفته، افت خفیف دلار در بازار جهانی، قیمت دلار به ۲۵ هزار و ۹۲۱ تومان رسید، ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی چقدر شد؟ و جهش فوق‌العاده بازار سهام هند به رغم پاندمی کرونا را در بر دارد.

«تابناک» گزارش می‌دهد


بررسی شرایط نوزده وزیر پیشنهادی رئیسی در مجلس/ کدام وزرای پیشنهادی رأی می‌آورند و کدام‌ها در وضعیت قرمز هستند؟

سردار وحیدی وزیر پیشنهادی کشور، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر پیشنهادی دفاع، امیر عبداللهیان وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه، عزت‌الله ضرغامی وزیر پیشنهادی گردشگری و میراث فرهنگی، سیدرضا فاطمی‌امین وزیر پیشنهادی صمت، امیرحسین رحیمی وزیر پیشنهادی دادگستری، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی و رستم قاسمی، وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی جزو وزرایی هستند که…

آخرین تحولات خاورمیانه


انهدام ۲۲ موشک اسرائیلی توسط پدافند ارتش سوریه/ ابراز نگرانی پنتاگون از ضرب‌وشتم آمریکایی‌ها در کابل توسط طالبان/ تصرف سه شهرستان بغلان به دست نیرو‌های مردمی افغانستان/ ورود ملا عبدالغنی برادر به افغانستان

انهدام ۲۲ موشک اسرائیلی توسط پدافند ارتش سوریه، ابراز نگرانی پنتاگون از ضرب‌وشتم آمریکایی‌ها در کابل توسط طالبان، تصرف سه شهرستان بغلان به دست نیرو‌های مردمی افغانستان، ورود ملا عبدالغنی برادر به افغانستان و گفت‌وگوی تلفنی بایدن و امیر قطر درباره تحولات افغانستان از مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *